Naga MarketsAktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaNotowania surowców wzrosły do najwyższego poziomu od niemal dekady, ponieważ ożywienie w największych gospodarkach świata napędza popyt na metale, żywność i energię, a zła pogoda szkodzi uprawom. Fakt ten sprawił, że Bloomberg Commodity Spot Index, który śledzi ceny 23 surowców, wzrósł do najwyższego poziomu od 2011 roku.

  • Indeks surowcowy Bloomberga wzrósł od dołków z marca 2020 r. o ponad 70 proc.
  • Ceny surowców osiągnęły najwyższy poziom od 2011 r.
  • Dalszy wzrost cen surowców przyczyni się do wzrostu inflacji 

Hossa na rynku surowców trwa w najlepsze 

W niektórych głównych gospodarkach, które wychodzą z pandemii odnotowano zauważalny wzrost produkcji, co z kolei przyczyniło się do wzrostu cen metali. W tym samym czasie notowania kukurydzy, pszenicy i cukru gwałtownie wzrosły, ponieważ susza szkodzi roślinom w Brazylii, Stanach Zjednoczonych i Europie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bloomberg Commodity Spot Index, który śledzi ceny 23 surowców, wzrósł od marca ubiegłego roku o ponad 70 proc. do najwyższego poziomu od 2011 roku. Mimo tak znacznej aprecjacji, fundusze hedgingowe spodziewają się dalszego wzrostu notowań surowców.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i dowiedz się jak prawidłowo analizować wykresy

Ekonomiści zwracają uwagę, że gwałtownie rosnące ceny surowców podnoszą koszty wszystkiego, od domów, przez żywność, po papier toaletowy i pieluchy, podsycając obawy przed inflacją na całym świecie.

Goldman Sachs będący jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie szacuje, że ceny surowców mogą wzrosnąć o kolejne 13,5 proc. w przeciągu najbliższych sześciu miesięcy. W ocenie ekonomistów, cena ropy wzrośnie do 80 dolarów za baryłkę a miedzi do 11 tys. dolarów za tonę. Spodziewają się oni bowiem, że ropa naftowa odnotuje w ciągu najbliższego półrocza największy w historii wzrost popytu.

– Gwałtowny wzrost cen towarów w ciągu ostatniego roku gwarantuje wyższą inflację cen towarów tego lata – wskazał IHS Markit Ltd. w raporcie z 29 kwietnia dodając, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy, inflacja cen konsumpcyjnych w krajach takich jak Stany Zjednoczone wzrośnie do wskaźników nie widzianych od prawie dziesięciu lat.

invest

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax prognozy | waluta euro | notowanie jsw | kurs euro wykres | biomed kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDOGE ruszają jedynie wieloryby, pokazują dane
Następny artykułDogecoin (DOGE) warty 90 mld dol. Spencer Bogart twierdzi jednak, że nie ma realnego zastosowania
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here