Naga MarketsWraz z wybiciem godziny 14:30 poznaliśmy najnowsze wyniki inflacji konsumenckiej(CPI) ze Stanów Zjednoczonych. Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym/kwartalnym/rocznym powinien powodować umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpłynie negatywnie na jej wycenę.

  • Punktualnie o godz. 14:30 poznaliśmy najnowszy raport z amerykańskiej gospodarki
  • Ceny dóbr i usług konsumpcyjnych wzrosły w sierpniu br. aż o 5,3 proc.
  • Inflacja osiągnęła tym samym jeden z najwyższych poziomów od 2008 r.

Ceny w USA rosną najszybciej od 2008 r.

Z raportu U.S Bureau of Labor Statistics wynika, że pomimo prognoz zakładających wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych o 0,4 proc., te ostatecznie wzrosły w sierpniu br. jedynie o 0,3 proc. Mimo to, w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego ceny rosły w tempie spodziewanym przez ekonomistów, tj. 5,3 proc., co wciąż jest jednym z najwyższych poziomów od sierpnia 2008 roku.Ze względu na dużą sezonowość cen żywności oraz dużą zmienność cen energii, równocześnie opublikowano także wyniki inflacji bazowej, która nie uwzględnia tych czynników. Dane te wskazują na wzrost wskaźnika „jedynie” o 4 proc. w ujęciu rocznym, co jest odczytem nieco niższym zarówno od uibegłomiesięcznego, kiedy ceny rosły w tempie 4,3 proc., jak również od prognoz zakładających wzrost o 4,2 proc.

– Patrząc na amerykańską inflacją w szerokim ujęciu, widać, że wzrost cen spowolnił. Spadek inflacji bazowej w ujęciu rocznym z 4,3% do 4,0% jest dosyć istotny – wskazują ekonomiści XTB dodając, że wynika to m.in. z niższego wzrostu cen używanych samochodów. W sierpniu wzrosły „tylko” o 31,9% r/r względem ponad 40% w lipcu.

Kurs dolara spada

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że dolar amerykański uległ zauważalnej deprecjacji. W ciągu zaledwie kilku minut po publikacji raportu dot. dynamiki wzrostu cen konsumpcyjnych w USA, kurs EUR/USD wzrósł bowiem o niemal 35 pips.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i
poznaj 7 kroków jak zbudować zyskowną strategię inwestycyjną

EURUSD Daily

Autor poleca również:

invest

NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje stalprodukt | ccc giełda | giełda dom development | gpw spółki | wirtualna polska akcje | długoterminowa prognoza kursu korony islandzkiej | usd kurs | kurs rubla złoty |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułCoinbase wyemituje obligacje! Giełda planuje pozyskać 1,5 mld USD
Następny artykułWznowiona siła funta. Napływ inwestycji do Wielkiej Brytanii po Brexicie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here