Naga MarketsOstatnie dziś dane dla strefy euro podają, że inflacja w strefie euro spada w sierpniu do -0,2%. Według wstępnych szacunków Eurostatu dane te oznaczają spadek o 0,4% w ujęciu rocznym odczytu. Tymczasem sezonowo wyrównana stopa bezrobocia w strefie euro (EA19) wyniosła 7,9% w lipcu, wzrastając o 0,2 punktu procentowego w stosunku do poprzedniego miesiąca.

  • Ostatnie dane dla strefy euro obejmowały inflację oraz stopę bezrobocia 
  • Według Eurostatu, inflacja spada o 0,4% do poziomu -0,2% w strefie euro
  • Natomiast stopa bezrobocia rośnie o 0,2 procent do poziomu 7,9 procent

Ostatnie odczyty we wtorek – inflacja oraz stopa bezrobocia strefy euro

Kolejne odczyty dzisiejszego dnia dotyczą bezpośrednio strefy euro i odnoszą się do inflacji CPI oraz stopy bezrobocia. Według obu raportów Europejskiego Urzędu Statystycznego (Eurostatu) sezonowo wyrównana stopa bezrobocia w strefie euro (EA19) wyniosła 7,9% w lipcu. Oznacza to wzrost o 0,2 punktu procentowego w stosunku do poprzedniego miesiąca, lipca. Raport pokazuje również, że w ujęciu rocznym, wskaźnik ten wzrósł o 0,4 punktu procentowego.

Z kolei nieco szerzej patrząc (UE-27) stopa bezrobocia wyniosła 7,2%, co oznacza wzrost o 0,1 punktu procentowego w skali miesiąca i wzrost o 0,5 punktu procentowego od lipca 2019 roku.Najwyższa stopa bezrobocia obejmowała Hiszpanię (15,8%) oraz najniższa Czechy (2,7%).

Tymczasem inflacja w strefie euro wyniosła w obecnym odczycie -0,2% w skali rocznej, co oznacza spadek z 0,4% w lipcu. Według raportu urzędu statystycznego to żywność, alkohol i tytoń mają najwyższą roczną stopę inflacji na poziomie 1,7%, w porównaniu do 2,0% w poprzednim miesiącu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here