Naga Marketsslowo inflation napisane kredą na czarnej tablizyO godzinie 11:00 Eurostat opublikował wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) dla strefy euro. Roczna inflacja strefy euro w lipcu 2019 r. plasowała się na poziomie 0,8%, co okazało się wynikiem gorszym od rynkowego konsensusu (0,9%) oraz poprzedniego odczytu (1,0%).


ODczyt CPI gorszy od oczekiwań

Jak wynika z raportu Eurostatu, roczna stopa inflacji konsumenckiej w strefie euro wyniosła w lipcu 2019 roku 0,8% co oznacza spadek o 0,2 p.p. z poziomu 1,0% raportowanego sierpniu. Z kolei bazowy wskaźnik CPI zgodnie z prognozą uplasował się na na poziomie 1,0%, poprzedni odczyt został zrewidowany do 0,9%.

Z kolei inflacja w ujęciu miesięcznym dla całej Unii Europejskiej wyniosła 0,2% we wrześniu 2019 r. (zgodnie z prognozami rynkowymi), a miesiąc wcześniej wskaźnik ten wynosił 0,1%.

Inflacja CPI
Inflacja w strefie euro, źródło: investing.com

Sytuacja techniczna na EURUSD

Na informację o odczycie danych CPI ze strefy euro, kurs EUR/USD właściwie nie reaguje, rynek ruszył się zaledwie 2 pipsy w górę. EURUSD zgodnie z oczekiwaniami z porannej analizy zaksięgował dziś opór przy 1,1060, który w dalszym ciągu pozostaje istotny. wsparciem jest natomiast strefa przy 1,10 USD. Dopóki nie zobaczymy wybicia, kurs może pozostawać w konsolidacji.

Wykres EURUSD
EURUSD interwał H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here