Naga Marketsglobuz z wbitą pinezką na kanadzieWraz z wybiciem godziny 14:30 poznaliśmy dwa istotne raporty obrazujące kondycję kanadyjskiej gospodarki. Pierwszy z nich obrazował poziom inflacji konsumenckiej (CPI), tj. dynamiki wzrost cen dóbr i usług konsumpcyjnych. Drugi dotyczył natomiast sprzedaży detalicznej.

Inflacja rośnie szybciej niż zakładano

Z raportu Statistics Canada wynika, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych spadły we wrześniu br. w stosunku do sierpnia br. o symboliczne 0,1 proc.

Inflacja roczna a więc w porównaniu z wrześniem 2019 roku wskazuje natomiast na wzrost cen dóbr i usług konsumpcyjnych o 0,5 proc., co okazało się wynikiem lepszym nie tylko od uibegłomiesięcznego wzrostu o 0,1 proc., lecz także od prognoz zakładających dynamikę wzrostu cen na poziomie 0,4 proc.

Wartość retail sales wzrosła natomiast w sierpniu br. zaledwie o 0,4 proc., co okazało się odczytem gorszym zarówno od uibegłomiesięcznego wzrostu o 0,6 proc. oraz od prognoz zakładających wzrost o 1,1 proc.

Dolar kanadyjski zyskuje 4. sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/CAD zauważymy, że dolar akadyjski umacnia się w relacji do dolara amerykańskiego już czwartą sesję z rzędu. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, USD mógłby już wkrótce osunąć się nawet do 1,3040 CAD.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

USDCAD Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułMabion ma wstępne porozumienie z Taxon Therapeutics dot. MabionCD20
Następny artykułPyramid Games: Najpopularniejsza produkcja na TOP 50 Global platformy Steam!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here