Naga Markets

 Inflacja w Kanadzie powyżej oczekiwań! Kurs USD/CAD może dać impuls do korektyOpublikowane dzisiaj dane o inflacji CPI w Kanadzie za wrzesień pokazały, że presja cenowa nie odpuszcza. Szeroka miara cofnęła do 6,9 proc. r/r z 7,0 proc. r/r, czyli niewiele (oczekiwano 6,8 proc. r/r), podczas kiedy bazowa core przyspieszyła do 6,0 proc. r/r z 5,8 proc. r/r (miesięcznie 0,4 proc. m/m). Mamy, zatem do czynienia z analogiczną sytuacją, jaka ma miejsce w USA. Odpowiedzią Banku Kanady na ten stan rzeczy może być zdecydowana podwyżka stóp procentowych. Posiedzenie tej instytucji jest zaplanowane na przyszły tydzień.

Kurs USD/CAD szykuje się do korekty

Technicznie mamy obecnie proces wchodzenia notowań USDCAD w fazę korekty – cofnięcie po wybiciu nowych szczytów i wytraceniu dynamiki w połowie października.

Wykres dzienny USDCAD
Wykres dzienny USDCAD

To może sprowadzić nas ponownie w okolice 1,35 obserwowane na początku października, a nawet doprowadzić do złamania tego poziomu. Ważne może okazać się to, co zaprezentuje wspomniany Bank Kanady.


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułNubank wspierany przez Buffetta uruchomi własną kryptowalutę w Brazylii
Następny artykułBitcoin został wreszcie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa!
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here