Naga MarketsOkoło połowy miesiąca otrzymujemy odczyt wskaźnika inflacji w Stanach Zjednoczonych, publikowany przez Bureau of Labor Statistics. PPI wzrósł w sierpniu do 0,2% m/m, poprzednio był ujemny -0,1%, analitycy spodziewali się jednak wyższych odczytów.


W ujęciu nieskorygowanym końcowy wskaźnik popytu wzrósł o 2,4 procent w ciągu 12 miesięcy zakończonych w sierpniu. Za większość wzrostu odpowiada indeks towarów gotowych: żywność, energia oraz usługi. Ceny za towary gotowe wzrosły o 0,5 procent w sierpniu, co oznacza największy wzrost od kwietnia. Z kolei indeks towarów przetworzonych wzrósł o 0,4%, w tym segmencie spadły ceny żywności przetworzonej o 0,1%Wskaźnik Core PPI również wzrósł o 0,1% po spadku w lipcu, analitycy oczekiwali jednak wzrostu o 0,2%. Oba odczyty plasują się poniżej oczekiwań, zmniejsza to presję FED na podnoszenie stóp procentowych. Mniejszy wzrost cen u producentów nie będzie przekładał się na wyższe ceny dla konsumenta końcowego.

Reakcja na FOREX

Para EURUSD po danych w pierwszej reakcji idzie w dół, do linii trendu poprowadzonej od wczorajszego dołka. W przypadku przebicia w dół możemy zobaczyć atak na minima w strefie 1.1930. W dłuższym terminie eurodollar pozostaje w korekcie impulsu wzrostowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here