Naga MarketsFlaga USA na tle budynkuPunktualnie o godzinie 14:30 poznaliśmy najnowsze wyniki inflacji producenckiej (PPI) oraz zamówień na dobra trwałego użytku ze Stanów Zjednoczonych. Zdecydowana większość opublikowanych odczytów okazała się jednak gorsza od oczekiwań i poprzednich publikacji.


Inflacja PPI poniżej oczekiwań

Wskaźnik inflacji producenckiej obrazuje zmiany poziomu cen ustalanych przez producentów produktów przemysłowych na różnych etapach procesu wytwarzania. Jak wynika z raportu autorstwa Bureau of Labor Statistics, Indeks Cen Producentów (PPI) wzrósł w lutym 2019 r. zaledwie o 0,1% wobec prognoz na poziomie 0,2% i spadku o 0,1% raportowanego w styczniu br. Wskaźnik w ujęciu rocznym wyniósł z kolei 1,9% wobec prognoz na poziomie 1,9% i wzrostu o 2,0% sprzed miesiąca.

Ze względu na dużą sezonowość cen żywności oraz dużą zmienność cen energii często pomija się te czynniki przy odczycie i podaje się również tzw. producencką inflację bazową (Core PPI). Jej wartość również wzrósł w styczniu o 0,1%. Prognozy w tym przypadku zakładały natomiast wzrost na poziomie 0,2%. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego wzrost wyniósł 2,5%, co również okazało się wynikiem gorszym od oczekiwań (2,6%).

Inflacja PPI w USA
Źródło: BLS

Amerykańskie zamówienia fabryczne w górę o 0,4%

Jak wspomniałem już we wstępie, równocześnie poznaliśmy także styczniowe wyniki zamówień fabrycznych w USA. Po dość dobrym raporcie z grudnia 2018 r. (1,2%) spodziewano się znacznego pogorszenia sytuacji i spadku o 0,5%. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy. Zgodnie z raportem Biura Cenzusowego (link) nowe zamówienia na dobra trwałe wzrosły w styczniu o 0,4%. Ponadto, dodatnio zrewidowano grudniowy odczyt (do 1,3%).

Zamówienia na dobra trwałe w USA
Źródło: www.census.gov

Sytuacja techniczna na EUR/USD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że po niezwykle dynamicznych spadkach spowodowanych ubiegłotygodniową decyzja monetarną Europejskiego Banku Centralnego (EBC), od piątku kurs porusza się w kanale wzrostowym. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania rejonu 1.1317.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD H1

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGiełda kryptowalut wykorzysta technologię giełdy NASDAQ
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/USD, EUR/AUD, CAD/CHF
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here