Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 poznaliśmy pierwsze i jednocześnie najważniejsze dane zza oceanu. Mowa tu oczywiście o styczniowym raporcie inflacji producenckiej PPI. Wskaźnik inflacji producenckiej obrazuje zmiany poziomu cen ustalanych przez producentów produktów przemysłowych na różnych etapach procesu wytwarzania. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym/kwartalnym/rocznym będzie powodował umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpłynie negatywnie na jej wycenę.

Jak wynika z raportu autorstwa Bureau of Labor Statistics, zgodnie z prognozami analityków PPI wzrósł w styczniu o 0,4%. Pozytywnym zaskoczeniem okazał się natomiast wzrost wartości wskaźnika w ujęciu rok do roku. Mimo, że analitycy spodziewali się odczytu na poziomie 2,5%, to ostateczny rezultat wyniósł aż 2,7%.

Wskaźnik Core PPI również wzrósł w styczniu o 0,4%. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego wzrost wyniósł natomiast 2,2%. Biorąc pod uwagę, że analitycy oczekiwali wzrostu jedynie o 0,2% m/m i 2,1% r/r ostateczny rezultat jest miłym zaskoczeniem.

Źródło: BLS

Równocześnie poznaliśmy również liczbę osób, które po raz pierwszy w życiu złożyły wniosek o zasiłek dla bezrobotnych. Dane te publikowane są przez Departament Pracy w okresach tygodniowych. Zgodnie z prognozami analityków liczba Amerykanów ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła w zeszłym tygodniu do 230 tys.

Źródło: DOL

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułXTB Trading Club już dzisiaj! Jak analizować raporty CFTC?
Następny artykułPolska gospodarka weszła w fazę ekonomicznego boomu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here