Naga MarketsDziś ważne dane makroekonomiczne dla dolara amerykańskiego. Punktualnie o godzinie 14:30 poznaliśmy odczyt wskaźnika PPI oraz bazowego PPI. Sprawdźmy zatem wyniki, a także zobaczmy jak reaguje na nie główna para walutowa EUR/USD.


Wskaźnik cen producentów PPI zaskoczył rynek w tym miesiącu. Wzrósł w ujęciu m/m o 0,5% wobec 0,1% w maju – poinformowało Bureau of Labour Statistic (BLS). Analitycy spodziewali się odczytu na poziomie 0,3%. To fenomenalny wynik, jeden z najlepszych w okresie kilku ostatnich lat.

Natomiast wskaźnik inflacji bazowej cen producentów (Core PPI) w odczycie czerwcowym również pozytywnie zaskakuje. Ekonomiści ankietowani przez Bloomberga spodziewali się utrzymania bazowego wskaźnika PPI na tym samym poziomie co poprzednie wskazanie tj. 0,2%, przy rzeczywistym wyniku 0,3%. Choć to poprawa o zaledwie 0,1%, to pozytywny wydźwięk obu odczytów jest kolejnym potwierdzeniem dobrej sytuacji amerykańskiej gospodarki, a co za tym idzie presja na podnoszenie stóp procentowych w Ameryce rośnie.

Pomimo świetnych danych i sporej różnicy między oczekiwaniami rynku, a rzeczywistym odczytem EUR/USD w pierwszej minucie po publikacji danych zareagował zaledwie 5-cio pipsowym spadkiem, by po kilku minutach powrócić do porannego trendu wzrostowego. Znikoma reakcja ceny na odbiegające od oczekiwań dane pokazuje, że oczy inwestorów spoglądają na wieczorną konferencję Rezerwy Federalnej.

Czy FED podniesie dziś stopy, jeśli tak to czy zdecyduje się na 4 podwyżki w tym roku, gdyż tego oczekuje rynek? Już dziś o 20:00 o tym się przekonamy podczas konferencji Rezerwy Federalnej, na którą z niecierpliwością wyczekuje cały świat finansowy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNomura: FED podniesie dziś stopy procentowe
Następny artykułEFIX: Koniec trendów bocznych głównych par dzięki FED?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here