Naga MarketsCena BTC wzrosła od 29 września br. o ponad 26 tysięcy dolarów z niespełna 21 tysięcy dolarów, aż powyżej 67 tysięcy dolarów, co jest najwyższym poziomem w dotychczasowej historii notowań tej kryptowaluty. Oznacza to, że bitcoin potrzebował dokładnie 189 dni, by ponownie ustanowić nowy rekord wszech czasów (ATH).

Inflacja głównym katalizatorem wzrostów BTC

Część obserwatorów rynkowych dostrzega, że za ostatnia zwyżką na notowaniach najstarszej z walut wirtualnych stoi entuzjazm związany z pierwszym amerykańskim futures ETF-em na Bitcoina. Zdaniem strategów JPMorgan Chase & Co. katalizatorem tych wzrostów jest jednak coś innego. W ich ocenie to raczej obawy o inflację wywindowały kurs BTC na rekordowo wysokie poziomy.– Jest mało prawdopodobne, aby samo w sobie uruchomienie BITO zapoczątkowało nową fazę znacznie większej ilości świeżego kapitału wchodzącego w BTC. Zamiast tego uważamy, że postrzeganie bitcoina jako lepszego zabezpieczenia przed inflacją niż złoto jest głównym powodem obecnego ożywienia, wywołując od września przesunięcie kapitału od ETF-ów na złoto do BTC – napisali stratedzy JPMorgan Chase & Co.

Eksperci dostrzegają, że wzrost inflacji do rekordowo wysokich poziomów obserwowany w wielu częściach świata skłonił inwestorów do alokacji swoich środków z funduszy ETF opartych na złocie do kryptowalut, w tym w dużej mierze do BTC. W ich ocenie, ta zmiana przepływu pozostaje nienaruszona, wspierając byczą perspektywę dla bitcoina przynajmniej do końca roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lpp gpw | kurs funta online | notowania cdprojekt | giełda kernel | notowania swig80 | alior akcje prognozy | kurs eur usd | kurs franka prognozy |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułLPP zatrzymane po 22% odbiciu
Następny artykułCD Projekt był wczoraj jednym z najsłabszych polskich blue chipów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here