Naga Markets

Inflacja miażdzy Wall Street!O godzinie 14:30 poznaliśmy dane inflacyjne, które pokazały zdecydowanie mniejszy spadek inflacji CPI od oczekiwań i bardzo mocny wzrost inflacji bazowej. Inflacja bazowa rzędu 6,3% r/r pokazuje, że coraz większe koszty związane z mieszkaniem są problemem dla amerykańskich obywateli.

Inflacja zaskoczyła inwestorów

Dane te spowodowały pełną wycenę 75 pb podwyżki w najbliższą środe i mogą spowodować, że Fed nie spowolni podwyżek po najbliższej decyzji. Co więcej rynek nie widzi obecnie szans na obniżki stóp w przyszłym roku, choć przed inflacją wyceniane było -50pb.Potężne spadki widać na Wall Street, tuż przed startem sesji kasowej. US100 traci ponad 3%, a US500 ponad 2%. EURUSD traci ponad 1% i spada poniżej 1,01.

Źródło: xStation5
Źródło: xStation5

Inflacja miażdży kontrakty na Wall Street. Całe ostatnie odbicie jest zneutralizowane o połowę!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dino giełda | kurs akcji orlen | ten square games akcje | cena akcji celon pharma | aktualny kurs dolar korona islandzka | gpw ciech | kursy walut online |

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułInflacja w USA wypada powyżej oczekiwań
Następny artykułBitcoin nie ma wewnątrzenej wartości! BTC w pewnym momencie “wybuchnie”, uważa noblista
XTB to działający od 2005 roku, nadzorowany m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego polski dom maklerski. Od 2016 roku broker notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ofercie XTB znaleźć można przeszło 5400 instrumentów, w tym CFD na waluty, indeksy, surowce, obligacje czy kryptowaluty. Dodatkowo, broker oferuje dostęp do prawdziwych akcji i funduszy ETF notowanych na 16 największych giełdach z całego świata m.in. GPW, LSE czy NYSE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here