Naga Markets


O godzinie 11:00 Eurostat opublikował dane dotyczące wskaźnika CPI w strefie euro za kwiecień, który jest miarą inflacji konsumenckiej. W ujęciu rocznym spodziewano się odczytu na poziomie 1,2%.

Odczyty zgodne z prognozami

W marcu br. inflacja w ujęciu rocznym, w Eurozonie plasowała się na poziomie 1,3%, natomiast przy dzisiejszym odczycie za kwiecień widoczny jest jej spadek do poziomu 1,2%, co z resztą było zgodne z prognozami rynkowymi.

Źródło: Eurostat

Jeśli chodzi o całą Unię Europejską, inflacja w ujęciu rocznym wyniosła 1,4%. Tu również widoczny jest spadek z 1,5% jakie odnotowano w marcu br.

Najniższy poziom inflacji odnotowano na Cyprze (-0,3%), w Irlandii (-0,1%) oraz w Portugalii (0,3%). Najwyżej natomiast wypadła w Rumunii (4,3%), na Słowacji (3%) i w Estonii (2,9%).

Źródło: Eurostat

Euro na nowych minimach

Notowania pary walutowej EURUSD osuwają się na nowe minima w tym tygodniu, w następstwie publikacji Eurostatu. Już wczoraj naruszony został ubiegłotygodniowy dołek, który jednocześnie stanowił minima pin bara z wykresu tygodniowego.

Wydaje się zatem, że spadki na głównej parze walutowej będą kontynuowane, a najbliższe kluczowe wsparcie, do którego mogą kierować się notowania widoczne jest w pobliżu 1.1740.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here