Naga Markets

USA, Global BD Trading, ComparicPunktualnie o 14:30 poznaliśmy najnowsze wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) ze Stanów Zjednoczonych. Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Odczyt okazał się być niższy niż rynkowe oczekiwania, co zmniejsza presję na dalsze zacieśnianie przez Rezerwę Federalną. W wyniku stabilnego odczytu dolar traci, a jego indeks DXY z hukiem przebił lokalny poziom wsparcia 105,78.

Inflacja CPI w USA hamuje po serii podwyżek stóp

Jak wynika z raportu U.S Bureau of Labor Statistics, zgodnie z oczekiwaniami ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu 2022 roku nie zmieniły się (0,0%). Jest to niższy odczyt od oczekiwań (0,2%) oraz od poprzedniego wyniku (1,3%).www.bls.gov

Ze względu na dużą sezonowość cen żywności oraz dużą zmienność cen energii, równocześnie opublikowano także wyniki inflacji bazowej, która nie uwzględnia tych czynników. Dane te wskazują na wzrost wskaźnika o 0,3% w ujęciu miesięcznym i 5,9% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Zarówno w ujęciu miesięcznym jak i w ujęciu rocznym wskaźnik zanotował nieznaczny spadek względem rynkowych oczekiwań.

Indeks dolara (DXY) wraca na tegoroczne szczyty po odczycie CPI

Na odczyt danych kurs dolara zareagował silnym spadkiem. W pierwszej minucie jego indeks tąpnął w dół osiągając niski poziom 105,23. Dalsze osłabienie powinno doprowadzić do testu wielomiesięcznych minimów z czerwca i lipca w okolicach 104,00, a jego trwałe pokonanie może doprowadzić do utworzenia kolejnej fali spadkowej z celem na okrągły poziom 100,00.

Kurs DXY na interwale jednominutowym, tradingview
Kurs DXY na interwale jednominutowym, tradingview
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: stop loss | notowania famur | ciech gpw | lotos giełda | ten square games kurs | biomed lublin notowania | gpw pko |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCena cukru rośnie w obawie o niewystarczającą podaż
Następny artykułKurs dolara silnie w dół. Niższa inflacja w USA!
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here