Naga MarketsInflacja CPI w USA wzrosła o 0,1% m/m. Kurs dolara pozostaje niewzruszony O godzinie 13:30 poznaliśmy dane dotyczące inflacji konsumenckiej w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że w lutym nastąpił wzrost indeksu CPI, przebijający oczekiwania inwestorów. Kurs dolara (USD) pozostał niewzruszony publikacją z USA.

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) wzrósł w lutym o 0,1% po korekcie sezonowej. Oczekiwania rynkowe plasowały się na poziomie 0,0%. W styczniu 2020 roku odnotowano wzrost na tym samym poziomie (0,1)%, podało dziś amerykańskie Biuro Statystyki Pracy (BLS). W ciągu ostatnich 12 miesięcy wskaźnik wzrósł o 2,3% przed sezonową korektą.

Inflacja bazowa, która nie uwzględnia zmian cen żywności oraz energii w ujęciu miesięcznym wzrosła o 0,2%. Wynik jest zgodny z prognozami oraz odczytem styczniowym.

Kurs euro do dolara w zakresie wczorajszej sesji

Kurs dolara traci do euro podczas dzisiejszej sesji, co doprowadziło do wzrostów na parze walutowej EURUSD. Jednakże wciąż notowania pozostają w zakresie wczorajszej sesji.

Pierwszy kwadrans po publikacji BLS, dolar wobec euro stracił zaledwie 1 pips, a kurs wymiany głównej pary walutowej znajdował się w okolicach 1,1350. Potencjalny, dalszy kierunek notowań będzie można określić po wybiciu z zakresu wczorajszych ekstremów.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres 15-minutowy pary walutowej EURUSD - 11 marca 2020 r.
Wykres 15-minutowy pary walutowej EURUSD – 11 marca 2020 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here