TMS


Flaga USAWraz z wybiciem godziny 14:30 poznaliśmy najnowsze wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) ze Stanów Zjednoczonych. Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym/kwartalnym/rocznym powinien powodować umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpłynie negatywnie na jej wycenę.


Jak wynika z raportu U.S Bureau of Labor Statistics, zgodnie z oczekiwaniami, ceny towarów i usług konsumpcyjnych spadły w grudniu 2018 roku o 0,1%. Warto takze zwrócić uwagę, iż jest to pierwszy spadek cen od marca 2018 r. Fakt ten sprawił, że w ujęciu rocznym odnotowano wzrost o 1,9%.

Inflacja CPI w USA

Ze względu na dużą sezonowość cen żywności oraz dużą zmienność cen energii, równocześnie opublikowano także wyniki inflacji bazowej, która nie uwzględnia tych czyninków. Dane te wskazują na wzrost wskaźnika o 0,2% w ujęciu miesięcznym i 2,2% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że publikacja ta przyczyniła się do pogłebienia deprecjacji dolara amerykańskiego. Fakt ten sprawił, że kurs kabla ponownie znalazł się w okolicy lokalnego oporu.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD M5

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 11 stycznia 2019
Następny artykułFSA przywraca licencję giełdzie Coincheck!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here