Naga Markets

Inflacja CPI w USA hamuje, dodatkowe paliwo wzrostowe dla rynków | Analiza rynku z EXANTEPozytywna reakcja rynków na spadek inflacji w USA. Środowy CPI spadł poniżej oczekiwań rynkowych do 8,5% r/r/rw lipcu z 40-letniego maksimum 9,1% i bez wzrostu CPI między czerwcem a lipcem. Spadek był spowodowany spadkiem kosztów benzyny, co spowodowało gwałtowny wzrost rynków, ponieważ handlowcy założyli, że Fed zmniejszy tempo podwyżek stóp. Nasdaq podskoczył w ostatnim czasie o 20%, kierując się w wiadomościach w stronę hossy, a handlowcy spodziewają się teraz większego prawdopodobieństwa podwyżki stóp o 50 punktów bazowych we wrześniu, zamiast kolejnej podwyżki o 75 punktów bazowych w ciągu poprzednich dwóch spotkań.Co przyniósł ostatni tydzień?

USD spadł w stosunku do EUR, GBP i YEN. Jednak bazowy CPI, miara inflacji bez wahań cen żywności i energii, najbardziej obserwowana przez decydentów Fed, odnotowała niewielki miesięczny wzrost o 0,3%.

Zobacz również: Madmind Studio [MMS]: wzrost sprzedaż gry Succubus m/m o 400%! Łącznie ponad 215 tys. egzemplarzy!

Trwa sezon wynikowy spółek. Główni producenci układów półprzewodnikowych, tacy jak Micron Technologies czy Nvidia, spodziewają się znacznego spadku przychodów w IV kwartale, ponieważ obawy o recesję powodują spadek popytu i spowolnienie zamówień. Jednak długoterminowy popyt strukturalny może pozostać silny, ponieważ podwójne siły napędowe regulacji dekarbonizacji i wydajności powodujące cyfryzację powinny nadal zwiększać popyt na półprzewodniki, zwłaszcza po tym, jak Kongres USA uchwalił ustawę o CHIPS, która daje dotacje na amerykańskie półprzewodniki produkcja i badania. Projekt ustawy może również doprowadzić do budowy większej liczby pojazdów elektrycznych. Według Fortune Business Insights, popyt na pojazdy elektryczne, który spadł w szczytowym momencie pandemii Covid, ma obecnie wzrosnąć z 28,24 mld USD w 2021 r. do 137,43 mld USD w 2028 r. przy CAGR wynoszącym 25,4% w okresie prognozy 2021-2028.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

XTB

Amerykańskie represje na platformach wymiany kryptowalut. Coinbase Global powiedział, że jego przychody spadły o 61% w pierwszym kwartale z powodu spadających cen kryptowalut i wolumenów obrotu. Firma poinformowała, że jest obecnie badana przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie programów stakingu, które pozwalają użytkownikom zdobywać nagrody za posiadanie niektórych kryptowalut, proces wystawiania aktywów i klasyfikację aktywów. Departament Skarbu USA zabronił również Amerykanom korzystania z platformy kryptowalutowej Tornado Cash, ponieważ twierdzi, że platforma doprowadziła do nielegalnego prania wirtualnych walut o wartości ponad 7 miliardów dolarów.

Czy Crypto jest w drodze powrotnej? Największa na świecie firma zarządzająca aktywami, BlackRock. ogłosiła, że współpracuje z Coinbase Global, aby ułatwić inwestorom instytucjonalnym zarządzanie i handel Bitcoinem. Coinbase powiedział w maju, że inwestorzy instytucjonalni odpowiadali za około trzy czwarte z 309 miliardów dolarów wolumenu obrotu w pierwszym kwartale. SEC wciąż zastanawia się, czy Coinbase pozwala Amerykanom handlować cyfrowymi aktywami, które powinny zostać zarejestrowane jako papiery wartościowe.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWig20 zyskuje 0,6% po godzinie wtorkowej sesji! Analiza: Dino Polska, Biomed Lublin, SimFabric, AIGames
Następny artykułOd stycznia do lipca przychody spółki SFD wyniosły 186,25 mln zł, co oznacza wzrost o 132%
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here