Naga MarketsFlaga USAWraz z wybiciem godziny 14:30 poznaliśmy najnowsze wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) ze Stanów Zjednoczonych. Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym/kwartalnym/rocznym powinien powodować umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpłynie negatywnie na jej wycenę.


Jak wynika z raportu U.S Bureau of Labor Statistics, pomimo prognoz zakładających wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych o 0,1%, te ostatecznie utrzymały się w styczniu 2019 r. na niezmienionym poziomie. Mimo to, że stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego ceny wzrosły o 1,6% a więc o 0,1 p.p. bardziej niż oczekiwano (1,5%). Nie zmienia to jednak faktu, że w dalszym ciagu pozostaje to najsłabszym wzrostem od czerwca 2017 r.

CPI w USA

Ze względu na dużą sezonowość cen żywności oraz dużą zmienność cen energii, równocześnie opublikowano także wyniki inflacji bazowej, która nie uwzględnia tych czyninków. Dane te wskazują na wzrost wskaźnika o 0,2% w ujęciu miesięcznym i 2,2% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Dolar najsilniejszy wobec jena od grudnia 2018 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że rynek od początku tygodnia porusza się na północ. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, już wkrótce spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 111.80.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej USDJPY
USDJPY Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSurowcowe.info: Filip Kondej, analityk XTB, gościem Bogusza Kasowskiego
Następny artykułTwórca pierwszego giełdowego certyfikatu BTC ostrzega przed tworzeniem indeksu kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here