Naga MarketsW środę o poranku poznaliśmy najnowsze dane dot. inflacji konsumenckiej w Wielkiej Brytanii. Jak wynika z raportu Office for National Statistics, ceny dóbr i usług w Zjednoczonym Królestwie utrzymały się w październiku 2020 roku na względnie stabilnych poziomach, co jest odczytem gorszym od wrześniowego, kiedy ceny rosły w tempie 0,4 proc., lecz i tak lepszym od prognoz zakładających ich spadek o 0,1 proc.

  • Ceny dóbr i usług w UK wzrosły w ciągu roku o 0,7 proc.

Inflacja w UK rośnie szybciej niż zakładano

Zdecydowanie lepiej od danych miesięcznych prezentuje się inflacja roczna. Okazuje się bowiem, że ceny dóbr i usług wzrosły w październiku br. w stosunku do października 2019 r. aż o 0,7 proc., co okazało się wynikiem lepszym zarówno od uibegłomiesięcznego wzrostu o 0,5 proc., jak również od i tak już optymistycznych prognoz zakładających ich wzrost na poziomie 0,6 proc.

www.ons.gov.uk

Kurs funta rośnie 4. sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że w reakcji na raport o inflacji oraz dość pozytywne informacje o możliwym osiągnięciu porozumienia miedzy UE i UK już w przyszłym tygodniu, kurs funta wzrósł powyżej 1,3280 USD. Na uwagę zasługuje także fakt, iż szterling umacnia się w relacji do dolara amerykańskiego już 4. sesje z rzędu. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs funta mógłby wzrosnąć nawet do 1,3380 USD

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

GBPUSD Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) wynosi 4,4739 PLN, dolar (USD/PLN) 3,7663 PLN
Następny artykułLPP chce sprzedać 17 099 akcji własnych w procedurze ABB
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here