Naga MarketsDziś o godzinie 10:30 poznaliśmy ważne dane z Wielkiej Brytanii. Inflacja CPI w listopadzie znalazła się na najniższym poziomie od 20 miesięcy. Jednak dane nie zaskoczyły, są one zgodne z oczekiwaniami. Kurs funta do dolara nie reaguje, utrzymuje się w okolicach 1,2650.


Zgodnie z oczekiwaniami zanotowany został spadek poziomu inflacji CPI do 2,3% (poprzednia 2,4%) w ujęciu rocznym. W ujęciu miesięcznym inflacja wyniosła 0,2% (poprzednio 0,1%). Bazowa inflacja zanotowała spadek do 1,8% rok do roku (poprzednio 1,9%), rynek również nie był zaskoczony tym odczytem. Inflacja PPI spadła do 3,1% rok do roku, wobec prognozy na poziomie 3,0% (poprzednio 3,3%). W ujęciu miesięcznym odnotowano spadek do 0,2%, wobec prognozy na poziomie 0,0% (poprzednio 0,3%).Wykres przedstawiający poziom inflacji w UK

Sytuacja techniczna na kursie funta do dolara

Kurs GBP/USD ma szansę na wybicie dołem linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. Pamiętajmy, że z perspektywy szerokiego interwału czasowego oporem cały czas jest strefa przy okrągłym poziomie 1,2700, dopóki nie zostanie ona wybita – obowiązuje trend spadkowy. Najbliższym wsparciem jest poziom 1,2595, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% Fibonacciego, ostatnie lokalne dołki oraz równość odcinków spadkowych zaznaczona zielonymi liniami – potencjalna korekta prosta.

Wykres pary walutowej GBP/USD
GBP/USD interwał M30

Sytuacja techniczna na euro do funta

Zaraz po publikacji danych kurs EUR/GBP ruszył w dynamicznie dół, a następnie równie szybko w górę. W tej chwili widać, że doszło do wybicia z lokalnej konsolidacji. Kurs ma szansę na wzrosty i test strefy oporu, która wypada przy poziomie 0,9065.

Wykres pary walutowej EUR/GBP
EUR/GBP interwał H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here