Naga MarketsJednym z najważniejszych wydarzeń dzisiejszej sesji europejskiej była publikacja wyniku inflacji konsumenckiej (CPI) dla strefy euro za kwiecień 2019 roku. Wskaźnik ten obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. 


Jak wynika z raportu Eurostatu, roczna stopa inflacji w strefie euro wyniosła w kwietniu 2019 roku 1,7% co oznacza wzrost o 0,3 p.p. z poziomu 1,4% raportowanego w marcu. Warto także przypomnieć, że przed rokiem wskaźnik ten wyniósł 1,5%.

Roczna inflacja konsumencka (CPI) | Źródło: Eurostat
Roczna inflacja konsumencka (CPI) | Źródło: Eurostat

Najniższe roczne wartości inflacji CPI odnotowano w Chorwacji (0,8%), Danii i Portugalii (0.9%%). Najwyższe roczne stopy inflacji odnotowano w Rumunii (4,4%) oraz na Węgrzech (3,9%).

Kurs euro reaguje nieznacznym umocnieniem

Notowania euro do dolara umacniały nieznacznie się w ciągu pierwszych 5 minut po odczycie. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, kurs EUR/USD podczas dzisiejszej sesji próbuje odrobić chociaż część wczorajszych strat.

Najbliższy opór horyzontalny znajduje się w okolicach 1,1185. Alternatywnie, wybicie wczorajszych minimów dawałoby szansę na kontynuację spadków i ruch w kierunku kolejnego wsparcia lokalnego przy 1,1144.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kurs euro do dolara (EUR/USD) - wykres 30-minutowy - 17 maja 2019
Kurs euro do dolara (EUR/USD) – wykres 30-minutowy – 17 maja 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here