Naga MarketsJednym z najważniejszych wydarzeń dzisiejszej sesji europejskiej była publikacja wyniku inflacji konsumenckiej (CPI) dla strefy euro za marzec 2019 roku. Wskaźnik ten obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. 


Jak wynika z raportu Eurostatu, roczna stopa inflacji w strefie euro wyniosła w marcu 2019 roku 1,4% co oznacza spadek o 0,1 p.p. z poziomu 1,5% raportowanego w lutym. Warto także przypomnieć, że przed rokiem wskaźnik ten wyniósł 1,6%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Roczna inflacja konsumencka (CPI) | Źródło: Eurostat

Najniższe roczne wartości inflacji CPI odnotowano w Portugalii (0,8%) oraz Grecji (1,0%). Najwyższe roczne stopy inflacji odnotowano w Rumunii (4,2%), na Węgrzech (2,9%) i w Holandii (2,9%).

Kurs euro odbija od bariery przy 1,1320

Notowania euro do dolara umacniają się podczas dzisiejszej sesji. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, kurs EUR/USD dynamicznie wzniósł się do obowiązującego w tym tygodniu oporu na 1,1320. Tam pojawiły się oferty, które wywołały korektę.

Obecnie notowania testują 10-okresową średnią na wykresie 30-minutowym, która wraz 20-okresową EMA tworzy dynamiczne wsparcie. Dodatkowo, wsparcie horyzontalne możemy znaleźć w okolicach zniesienia 38,2% dzisiejszych wzrostów w okolicach poziomu 1,1306.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

EUR/USD - wykres 30-minutowy - 17 kwietnia 2019
EUR/USD – wykres 30-minutowy – 17 kwietnia 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here