Naga MarketsO godzinie 14:30 zostały opublikowane dane ze Stanów Zjednoczonych na temat inflacji oraz sprzedaży detalicznej. Mimo wyższych poziomów w obu przypadkach dane nie spełniły wygórowanych prognoz analityków. Inflacja we wrześniu wyniosła 0,5% przy oczekiwaniu 0,6% a sprzedaż detaliczna 1,6%.


Indeks cen towarów i usług wzrósł o 0,5 procent we wrześniu ogłosił dzisiaj Bureau of Labor Statistics. W ostatnich 12 miesiącach inflacja wzrosła o 2,2 proc. Najbardziej wzrosły ceny benzyny aż o 13,1%. Niemal ¾ komponentów zanotowało wyższa wartość niż w ubiegłym miesiącu.

Artykuły żywnościowe wzrosły nieznacznie o 0,1%, mocniej bo o 0,3% podniosły się ceny w restauracjach i gastronomii. Także ceny artykułów alkoholowych wzrosły o 0,4% po mocnym spadku w sierpniu.

Huragan Irma miał ograniczony wpływ na odczyt we wrześniu, wpływ na dane mógł mieć miejsce tylko w okolicach Florydy.

xx
Źródło: BLS

Sprzedaż detaliczna

Najwyższe odczyty dynamiki sprzedaży detalicznej od 2010 roku m/m ten wskaźnik wzrósł o 1,6% apetyty analityków były jeszcze większe – 1,7%. Po słabym poprzednim miesiącu gdzie sprzedaż spadła o 0,2% dzisiejsze dane są rewelacyjne! W ujęciu r/r sprzedaż urosła o 4,7%.

Największe wzrosty zanotowano na stacjach benzynowych +1,4% oraz materiały budowlane i wyposażenie ogrodów +2,1%. W całym wrześniu wartość sprzedaży w gospodarce wyniosła 484 miliardy dolarów. 

Na parze EURUSD został obroniony poziom 1.18, aktualnie cena znajduje się o 50 pipsów wyżej i testuje wczorajsze maksimum sesyjne. SP500 przed startem sesji rośnie powyżej 2550 punktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here