Naga MarketsPierwsze, ważne dane tego popołudnia okazują się być gorsze od rynkowych przewidywań. Jak na rynek wpływają publikacje amerykańskiego indeksu cen produkcentów oraz kanadyjski raport pozwoleń na budowę? 


Sezonowo skorygowany Indeks Cen Producentów (PPI) wzrósł w kwietniu o 0,1% wobec 0,3% w marcu oraz 0,2% w lutym – informuje amerykańskie Bureau of Labor Statistics. Wskaźnik w ujęciu rocznym wyniósł z kolei 2,6% wobec prognoz na poziomie 2,8%.

Kwiecień to czwarty z kolei miesiąc wzrostów wskaźnika, choć te z biegiem czasu stają się coraz mniejsze. Jak na razie, dzisiejsza publikacja okazuje się być najgorszą w tym roku.

źródło: Investing.com

Nieco lepiej w Kanadzie

Tymczasem wartość nieruchomości na budowę których wydano zgodę w marcu wzrosła o $8,4 mld co stanowi 3,1% wzrost wartości w porównaniu z miesiącem poprzednim. Ankietowani przez Bloomberg ekonomiści spodziewali się wzrostu wartości wskaźnika po 2,8% spadku w lutym, lecz prognozy ukształtowały się na poziomie zaledwie dwóch procent. 

Statistics Canada wskazuje na wyraźny wzrost domów wielorodzinnych – szczególnie w regionie Quebec (+373,8 mln USD) oraz Kolumbii Brytyjskiej (+179,5 mln USD). Urzędy notują nieco mniej zgłoszeń dotyczących budowy domów jednorodzinnych. Wartość zgłoszonych nieruchomości tego typu spadła o 7,9%.

Reakcja rynku

Gorsze dane z USA oraz lepsze informacje spływające do nas z Kanady sprawiają, że niedźwiedzie na USDCAD otrzymują dodatkowe wsparcie.

Para powraca poniżej 1,2900 i znajduje się ponownie w zakresie szerokiej konsolidacji w jakiej USDCAD przebywało od końca kwietnia:

Handlujesz na danych makroekonomicznych? Sprawdź dlaczego warto skorzystać z oferty Royal>>> Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here