Naga MarketsGdy 12 maja nastąpi halving bitcoina, roczna inflacja kryptowaluty wyniesie około połowy średniej globalnej. Jak zauważył Mati Greenspan, analityk z rynku cyfrowych walut, spadnie ona z 3,65 proc. do 1,8 proc. Z kolei globalna roczna stopa inflacji w 2019 r. wyniosła 3,41 proc. Dziś wzrosła już około 3,56 proc.

  • Inflacja BTC ma wkrótce wynieść dużo mniej, niż ta dot. walut fiat.
  • Możliwe, że część inwestorów uzna BTC za faktyczną bezpieczną przystań.

Inflacja bitcoina niższa niż fiatów

Zainteresowanie halvingiem BTC jest na rekordowym poziomie od momentu powstania kryptowaluty. Potwierdzają to dane z Google Trends. Czy oznacza to, że rynek tak wiele obiecuje sobie po tym wydarzeniu?

Te artykuły również Cię zainteresują
Faktem jest, że gdy halving będzie miał miejsce za nieco ponad dwa tygodnie, inflacja kryptowaluty będzie wynosić mniej niż średnia globalna. Ponadto będzie niższa, niż jest w przypadku złota, bowiem tu mówimy o około 2,5 proc. Możliwe, że w dobie szalonego dodruku walut fiat wielu inwestorów uzna, że to idealny czas na zakupy BTC.

Zabezpieczaj się przed inflacją!

Coraz częściej w ramach debaty publicznej mówi się wręcz o tym, że bitcoin może być wykorzystywany jako zabezpieczenie przed inflacją walut narodowych. To już tylko krok od ponownego uznania kryptowaluty za tzw. safe haven.

Dlaczego tak się dzieje? W USA widać już „nieograniczone luzowanie ilościowe”, które jest wdrożone przez rząd w odpowiedzi na kryzys finansowy. To samo zastosowano już wcześniej w takich krajach jak Wenezuela i Zimbabwe, których to gospodarki doświadczają niejako w odpowiedzi hiperinflacji. Czy USA doświadczą tego samego?

Jeśli z kolei na świecie dojdzie do znacznego wzrostu popytu na BTC, aktywo to może zacząć mocno drożeć. Czy tak będzie przekonamy się może jeszcze w tym roku.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here