Naga MarketsindykpolGrupa kapitałowa Indykpol jest największą w Polsce organizacją spółek drobiarskich specjalizującą się w hodowli, tuczu indyków oraz w produkcji i sprzedaży mięsa indyczego oraz przetworów indyczych. Zadebiutowała na GPW w 1994 r.

Spółka miała 94,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2018 r. wobec 7,57 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zysk operacyjny wyniósł 109,38 mln zł wobec 11,11 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 891,48 mln zł w 2018 r. wobec 870,53 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 74,54 mln zł wobec 8,1 mln zł zysku rok wcześniej.

“Znaczący wpływ na wyniki spółki i grupy miały wdrożone w minionym roku zmiany organizacyjne. Grupa Indykpol zaprzestała prowadzenia działalności w sektorze kurczęcym. W dniu 1 marca ubiegłego roku Indykpol zawarła umowę sprzedaży Zorganizowanej Części Przedsiębiorstwa – Zakłady Drobiarskie Lublin, obejmującej zakład uboju kurczaka (oraz sezonowo gęsi) w Lublinie oraz wylęgarnię piskląt kurczęcych w Turce. Środki pochodzące z tej transakcji spółka wykorzystała m.in. na oddłużenie i całkowitą spłatę zobowiązań kredytowych wobec Konsorcjum Banków” – napisał w liście do akcjonariuszy Piotr Kulikowski.

 

Sytuacja na wykresie:

O poranku brak jest widocznej reakcji na podane informacje. Ciekawie wygląda wykres w ujęciu tygodniowym. Mamy tu przełamaną linię trendu i dwa coraz wyżej położone dołki. Wydaje się, że cena może więc powoli odrabiać wcześniejsze straty.

indykpol

Czytaj także: Zapiski giełdowego spekulanta: PlayWay – mocne wyniki za 2018 rok, czas na korektę?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here