Naga MarketsGrupa kapitałowa Indykpol jest największą w Polsce organizacją spółek drobiarskich specjalizującą się w hodowli, tuczu indyków oraz w produkcji i sprzedaży mięsa indyczego oraz przetworów indyczych. Spółka opublikowała wyniki za I półrocze. Poniżej najważniejsze dane z raportu. 

Spółka zanotowała 82,35 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I połowie 2018 roku wobec 3,75 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 103,56 mln zł wobec 6,66 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 437,96 mln zł w I poł. 2018 r. wobec 629,34 mln zł rok wcześniej.

“Istotny wpływ na wyniki na wyniki I półrocza 2018 roku miała zawarta w dniu 1 marca 2018 roku transakcja zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej ZCP), obejmującej zakład uboju kurczaka w Lublinie oraz wylęgarnię piskląt kurczęcych w Turce. Od tej daty przychody i koszty spółki oraz grupy kapitałowej nie obejmują działalności prowadzonej przez te zakłady. Przychody spółki za I półrocze 2018 roku uwzględniają natomiast przychody uzyskane z tytułu zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa” – napisano w raporcie.

Sytuacja na wykresie

Notowania nie reagują na opublikowane wyniki. Ciekawie wygląda wykres w skali tygodniowej, gdzie cena testuje dolną krawędź kilkuletniego kanału wzrostowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here