Naga MarketsRakesh Jhunjhunwala

Miliarder Rakesh Jhunjhunwala, wyraził swoje poparcie dla wprowadzanego zakazu handlu i obrotu kryptowalutami w Indiach, ostrzegając, że kac po bitcoinie (BTC) będzie gorszy niż sama impreza. Jego zdaniem BTC jest tym rodzajem imprezy, w której wolałby nie uczestniczyć.

  • Inwestor, który często określany jest indyjskim Warrenem Buffettem powiedział, że nigdy nie kupi bitcoina.
  • “Myślę, że to spekulacja najwyższego rzędu. Nie chcę się przyłączać do każdej imprezy w mieście. Myślę, że kac jest znacznie gorszy” – mówi miliarder-inwestor Rakesh Jhunjhunwala.
  • Jhunjhunwala przewiduje również, że Indie odnotują silny wzrost gospodarczy w przyszłym roku w związku z odbiciem po najgorszym okresie pandemii

Bitcoin to spekulacja najwyższego rzędu, w której indyjski Warren Buffett nie chce uczestniczyć

– Myślę, że jest to spekulacja najwyższego rzędu. Nie chcę dołączać do każdej imprezy w mieście. Myślę, że kac jest o wiele gorszy – wyjaśnia na antenie CNBC Jhunjhunwala.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ból głowy po ostatniej kryptowalutowej imprezie jest odczuwalny między innymi we wtorek, gdy z rynku kryptowalut wyparowało 400 miliardów dolarów, a bitcoin tracił blisko 20% swojej wartości w ciągu kilku godzin, podczas gdy duża część rynku altcoinów poniosła straty przekraczające 30%.

Jhunjhunwala czeka na wprowadzenie przez indyjskiego nadzorcę finansowego zakazów dotyczących bitcoina i innych kryptowalut. Uważa jednocześnie, że naród powinien skupić się na budowaniu własnej cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC).

– Myślę, że regulatorzy powinni wkroczyć i zakazać bitcoina  i skupić się na cyfrowej rupii – powiedział Jhunjhunwala.

W połowie lutego pojawiły się informacje dotyczące zbliżającego się wprowadzenia całkowitego zakazu handlu kryptowalutami przez indyjski rząd, przy czym oczekuje się, że posiadacze cyfrowych aktywów skorzystają z okresu karencji od trzech do sześciu miesięcy, w którym będą mogli spieniężyć swoje fundusze kryptowalutowe.

Oczywiście nie wszyscy tak jak Jhunjhunwala czekają na uprawomocnienie się nowych przepisów. Były dyrektor ds. technologii w Coinbase, Balaji Srinivasan, wyraził swoje własne obawy dotyczące zakazu, oświadczając, że taki ruch byłby podobny do wprowadzenia cenzury Internetu.

Inne gospodarki rozwijające się poczyniły już jednak kroki w kierunku zakazu handlu bitcoinem. Nigeryjski bank centralny wydał ostatnio dyrektywę do wszystkich banków komercyjnych, nakazując im zaprzestanie prowadzenia interesów z giełdami kryptowalut. Dzieje się tak pomimo, że Nigeria jest jednym z najbardziej ruchliwych centrów wymiany BTC na świecie – do tego stopnia, że nigeryjscy urzędnicy uznali go za zagrożenie dla ich własnej waluty narodowej.

Autor poleca również

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin aktualności | ropa brent | usd/pln prognoza | notowanie lotos | kurs mercator |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWerbalna interwencja Lagarde. Euro najdroższe od miesiąca
Następny artykułBudimex ze spółkami Lotosu i Orlenu zakończył badania nad modyfikowanym asfaltem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here