Naga Marketsscma, ponzi scheme, piramida finansowa, ComparicNielegalne call center działające w Indiach wymuszało pieniądze od obywateli Stanów Zjednoczonych. Działania lokalnej policji w Madhya Pradesh doprowadziły do zatrzymania 78 osób, w tym 19 kobiet.

Jednostka zajmująca się przestępczością cybernetyczną w Madhya Pradesh odkryła oszustwo internetowe, gdzie dzwoniący z call center próbowali wyłudzali pieniądze od amerykańskich obywateli.

3 lokalizacje

Gang działał z trzech fałszywych centrów telefonicznych w rejonie Vijay Nagar i zdołał wyłudzić równowartość ponad 1,71 mln dolarów. Policja zatrzymała przywódcę gangu, Javeda Menona (28 lat) i 77 innych osób we wtorek, informując o podejrzanych działaniach prowadzonych w tych miejscach w mieście.

“Wśród złapanych, większość stanowili “pracownicy” call center. Pracowali z trzech centrów telefonicznych, gdzie w każdym znajdowało się po 25 stanowisk” – powiedział reporterom Jitendra Singh, nadinspektor w Indore.

“Policjanci zabezpieczyli 60 komputerów, 70 telefonów komórkowych, serwery i inne urządzenia. Przestępcy uzyskali numer ubezpieczenia społecznego 10 obywateli USA, ich numery telefonów komórkowych i inne poufne dane” – oświadczył Singh.

Modus operandi

Członkowie gangu kontaktowali się z obywatelami USA, wysyłając wiadomości głosowe, a następnie dzwoniąc na numery telefonów komórkowych za pomocą specjalnego oprogramowania.

Pracownicy nielegalnego call center przedstawiali się jako oficerowie z amerykańskiej jednostki ubezpieczeń społecznych i mówili ofiarom, że ich numer ubezpieczenia społecznego jest wykorzystywany do prania pieniędzy i przemytu substancji odurzających. W celu rozwiązania problemu, oszuści zalecali wpłatę określonej kwoty w przeciwnym razie ich numer ubezpieczenia społecznego zostanie zablokowany, a przeciwko nim wszczęte zostanie postępowanie prawne.

Zobacz też: Revolut przyjmuje zapisy na publiczną wersję beta w Australii

W powyższy sposób zastraszali obywateli amerykańskich, a Ci płacili od 50 do 5000 USD poprzez karty upominkowe, płacąc Bitcoinem czy poprzez innego rodzaju płatności internetowe. Poszkodowani, którzy dali się oszukać deponowali pieniądze na rachunkach w Stanach Zjednoczonych, skąd te poprzez pośredników trafiały do Indii.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here