Naga MarketsPowiązany ze skandalem BitConnect były członek indyjskiej partii Bharatiya Janata Party (BJP) Nalin Kotadiya został aresztowany w związku ze sprawą kradzieży bitcoinów wartych niemal miliard rupii (ponad $13,8 mln). 


Cała sprawa jest dość skomplikowana i pełna wzajemnych oskarżeń rzucanych przez niemal wszystkich zamieszanych. Sylwetka byłego polityka dość często wskazywana była w związku z inną sprawą dotyczącą kradzieży kryptowalut. Indyjski sąd wydał list gończy za Kotadiyą po tym, gdy ten nie stawił się na policyjne przesłuchanie.

Jednak opisywana sprawa zaczyna się zupełnie w innym miejscu i czasie. W marcu tego roku, Shailesh Bhatt, pośrednik w handlu nieruchomościami z Surat złożył zawiadomienie o kradzieży 200 BTC jakiej miał się dopuścić jeden z funkcjonariuszy tamtejszej policji. Po przesłuchaniu kilkunastu świadków oraz podejrzanych, w aktach śledztwa zaskakująco często pojawiało się nazwisko znanego polityka. W osłupienie wprawiać może fakt, że sam poszkodowany był zamieszany w kradzież ponad 2250 bitcoinów. Bhatt miał porwać, a następnie wymusić transfer kryptowaluty na byłym promotorze BitConnect.

Przeczytaj również: Szef India Bitconnect aresztowany – wyłudził miliony dolarów?

Chciwość nie popłaca

Warte kilkanaście milionów dolarów bitcoiny były jednak zbyt łakomym kąskiem, by cieszyć się z niego miała tylko jedna osoba. Wspólnik Bhatta, pomagający w porwaniu bratanek Kotadiya poinformował polityka o całej sprawie, a ten przekonał mężczyznę do kradzieży bitcoinów Bhattowi. Następnie obaj mieli podzielić się łupem, który wcześniej został skradziony osobie namawiającej do dołączenia do piramidy finansowej jaką był BitConnect.

Kotadiya nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów i broni się, że cała sprawa jest próbą zdyskredytowania jego osoby oraz uniemożliwienia mu powrotu na polityczną scenę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here