Naga MarketsFlaga IndiiDuża giełda cyfrowych walut BuyUCoin proponuje nowe ramy regulacyjne rynku w Indiach, które pozwolą uniknąć zakazu kryptowalut.

  • BuyUCoin proponuje nowe ramy regulacje rynku kryptowalut w Indiach.
  • Celem firmy jest uniknięcie zakazu kryptowalut w kraju.

BuyUCoin i jej walka o kryptowaluty w Indiach

Główna indyjska giełda kryptowalut BuyUCoin opracowała ramy regulujące kryptowaluty w Indiach, które, jak twierdzą eksperci firmy, mają poparcie „wszystkich indyjskich interesariuszy [z rynku] kryptowalut”.

BuyUCoin, która to platforma ma ponad 350 000 użytkowników i obsługuje transakcje o wartości miliardów dolarów, proponuje założenie piaskownicy regulacyjnej.

Propozycje zostaną przedstawione rządowi Indii. Nastąpiło to po tym, jak indyjski Sąd Najwyższy w marcu uchylił okólnik Banku Rezerw Indii zakazujący bankom i innym instytucjom finansowym obsługiwanie firm z rynku kryptowalut. Bloomberg poinformował w zeszłym tygodniu, że rząd Indii planuje jednak wprowadzenie nowej ustawy zakazującej handlu kryptowalutami.

Ratunek dla rynku

Nowa „piaskownica” została pochwalona przez Charlesa Bovairda, wiceprezesa Quantum Economics i starszego współpracownika Forbesa, który powiedział, że „zakaz handlu kryptowalutami spowodowałby, że Indie pozostałyby w tyle za innymi krajami (…).

Z kolei indyjska agencja prawna Crypto Kanoon porównuje zakaz kryptowalut do krajowego zakazu handlu instrumentami pochodnymi z 1953 r., który miał trwały i szkodliwy wpływ na branżę finansową.

Eksperci agencji twierdzą – zresztą słusznie – że im dłużej zajmie Indiom wymyślenie ram prawnych dot. kryptowalut, tym kraj ten bardziej cofnie się w rozwoju i “umożliwimy mafiom dostęp do nielegalnych działań”.

Pierwsza wersja robocza piaskownicy od BuyUCoin zostanie opublikowana 2 października 2020 roku i będzie dostępna na stronie buyucoin.com.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here