Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

IndygoTech Minerals inwestuje w innowacyjne przemysłowe projekty technologiczne o bardzo wysokim potencjale wzrostu i trwałych przewagach konkurencyjnych, będące równocześnie w stosunkowo wczesnym stadium rozwoju, skoncentrowane na branży ceramicznej i służące wzrostowi efektywności energetycznej.

indygo

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Spółka zyskała wczoraj 8,5% choć wzrostom nie towarzyszyły wielkie obroty. Silna reakcja popytu może wskazywać na tworzące się lokalne podwójne dno. Jest ono o tyle kluczowe, że wyjaśnia nam całą sytuację tzn. podstawa formacji to wsparcie okolic 0,80 zł, a linia szyi to lokalny opór 0,92 zł. Jakiekolwiek wybicie z tego zakresu powinno wskazać dalszy kierunek. Wybicie górą uruchomi formację i cena powinna zmierzać w stronę szczytu z 8 października. Z drugiej strony upadek wsparcia i zanegowanie tej formacji powinno oznaczać spadki. Spółkę analizowałem ostatnio 12 listopada.

Skotan działa w sektorze paliwowym, gdzie dążyć będzie do uzyskania i utrzymania pozycji lidera w produkcji i sprzedaży biopaliw w Polsce.
skotan

Równie mocna reakcja kupujących miała miejsce na walorach Skotanu. Kurs podskoczył o ponad 10% przy wysokich obrotach. Takie zachowanie potwierdza siłę ruchu wzrostowego, który trwa od początku lipca. Maksimum wzrostów zatrzymało się na wieloletniej linii trendu spadkowego, spadki jednak nie były duże, a respektowanie lokalnego wsparcia w postaci poprzedniego wierzchołka i wczorajsza mocna reakcja, powinny oznaczać kontynuację wzrostów. Wybicie dotychczasowego maksimum będzie zarazem wybiciem linii trendu, a to powinno skutkować wzrostami przynajmniej do poziomu 1 zł. Taki scenariusz nakreśliłem 12 listopada.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza środowej sesji na DAX. FOMC zgodnie z przewidywaniami.
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: PGE, Grupa Kęty
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here