Naga MarketsIMC jest zintegrowaną grupą rolniczą działającą na terenie Ukrainie. Jej główne kierunki działalności to: produkcja płodów rolnych.

imc
źródło xStation 5

Spółka notuje w ujęciach rocznych bardzo stabilne przychody i wyniki netto w ostatnich latach, nie dziwi zatem wzrost kursu od 2015 roku. Ostatnio po większej korekcie, cena spółki znowu zaczęła rosnąć, atakując czytelny opór. Wybicie powinno skutkować atakiem, nawet na historyczne szczyty. Powodów do wzrostów dostarczają przede wszystkim wzrosty na rynkach surowcowych, w tym np. kukurydzy, która stanowi aż 56% tegorocznego banku ziemi spółki. Zdaniem analityków, spółce powinna sprzyjać także pogoda.

Popyt na akcje podtrzymują także oczekiwania dywidendowe w związku z wyraźną poprawą wyników. Warto pamiętać, że rok temu dywidenda sięgała aż 11%. W tym roku także będzie dywidenda, jednak o jej wysokości dowiemy się dopiero w trzecim kwartale. Generalnie spółka generuje same pozytywne informacje, takie jak redukcja zadłużenia. Czy coś może przeszkodzić w dalszych wzrostach? Wydaje się, że wśród negatywnych czynników mogłaby być sytuacja polityczna na Ukrainie, nagłe spadki notowań głównie kukurydzy czy jakieś załamanie pogodowe. Czynniki te zdają się jednak duże mnie realistyczne niż konkretne fakty w postaci świetnych wyników i obiecująco wyglądających czynników takich jak notowania kukurydzy i dobre warunki pogodowe.

Czytaj także: Braster [BRA], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dnia 20.05.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here