Naga MarketsW zeszłym tygodniu, crowdfundingowy gigant Indiegogo wprowadził na rynek swoją drugą w historii pierwszą ofertę monet (ICO). Tym razem oferta dotyczyła Tokenu Security (STO) dla luksusowego kurortu w Aspen. Przez cały czas platforma nie może jednak poradzić sobie z nieudanym pierwszym ICO, o którym pamięć powraca jak czkawka.


Przypomnijmy, że przeprowadzone w grudniu 2017 r. ICO z Fan-Controlled Football League (FCFL) zebrało ponad 5 mln dolarów, aby sfinansować rozwój niezależnej ligi piłkarskiej, zarządzanej przez fanów mających kontrolę m.in. nad decyzjami personalnymi. Oprócz przekroczenia celu finansowania w wysokości 5 milionów USD, FCFL zawarł dwuletnią umowę z usługą transmisji strumieniowych “Twitch” na transmisję gier na żywo.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym czasie Indiegogo reklamowało proces weryfikacji tokena, w którym chlubiło się “najsurowszymi standardami zgodności z prawem i kontroli jakości”. Jak się jednak później okazało, partner maklerski Indiegogo, MicroVentures wysłał niedawno e-mail do partnerów ICO, informując ich, że nie rozdysponował funduszy do FCFL. Powołując się na wątpliwości natury regulacyjnej, firma oświadczyła, że odwołała ofertę i zwróci wszystkim inwestorom ich środki.

“Chociaż uważamy, że początkowa ścieżka była zgodna z założeniami, zdecydowaliśmy, że najlepszym sposobem zapewnienia zgodności jest uwolnienie możliwości inwestycyjnych i zwrot kapitału inwestorom” – czytamy w liście.

Zgodnie z oświadczeniem FCFL przytoczonym przez TNW, zwrot ten został przyznany bez zgody przedsiębiorstwa, a FCFL “nie otrzymała uzasadnionego powodu, dla którego MicroVentures nie mogłoby dokończyć oferty”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 

FCFL opóźnia ICO

Na początku tego miesiąca FCFL opublikował także post na blogu, w którym oświadczył, że postanowił opóźnić publiczne ICO do czasu wydania przez firmę w pełni funkcjonalnej platformy, aby pokazać organom regulacyjnym, że jego tokeny są naprawdę użyteczne i nie są inwestycjami spekulacyjnymi.

“Po wielu, wielu godzinach spędzonych z naszym radcą prawnym i doradcami zdecydowaliśmy, że najlepszym sposobem postępowania jest opóźnienie wydania FAN Token (TGE) do momentu uruchomienia w pełni ukończonej platformy FCFL, z którą tokeny FAN mogą wchodzić w interakcję.”

Odwołanie FCFL ICO budzi wątpliwości co do przyszłości powstającego serwisu sprzedaży Indiegogo. Dodanie STO początkowo wydawało się rozszerzeniem usługi ICO, która umożliwiłaby akredytowanym inwestorom zakup tokenów. Teraz jednak nie jest jasne, czy firma udostępni token inwestorom. Mimo prośby o komentarz w tej sprawie, Indiegogo nie ustosunkowało się jednak do obecnej sytuacji i przyszłości ICO.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułLiveChat dociera do oporu – pomagają wyniki za II kw. 2018 r.
Następny artykułTorpol nie przejął się wynikami za I półrocze? Akcje na wsparciu 5,00 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here