Naga MarketsO piramidach finansowych ubranych w płaszczyk nowych technologii pisaliśmy już niejednokrotnie. GainBitcoin to kolejna z nich, zachęcająca do inwestycji w wydobycie Bitcoina za pomocą chmury obliczeniowej. W kwietniu tego roku rozpoczęło się śledztwo w sprawie GainBitcoin o którym przypominaliśmy przy okazji nalotów indyjskiej policji na kopalnie kryptowalut. 


Dziś, indyjski wymiar sprawiedliwości poinformował o zajęciu nieruchomości oraz kont bankowych należących do pomysłodawcy GainBitcoin – Amita Bhardwaja. Szacuje się, że do tej pory Bhardwaj skonstruował Ponzi scheme warty ponad $5,26 mld.

Do zajętych nieruchomości należy sześć biur w Dubaju oraz apartamenty w Indiach i Dubaju. Dodatkowo dwóch, bliskich współpracowników Bhardwaja – Hemant Bhope oraz Pankaj Adlakha zostali oskarżeni o pranie brudnych pieniędzy przez co ich rachunki bankowe również zostały zajęte.

Tysiące poszkodowanych

Do tej pory ustalono, że liczba poszkodowanych w piramidzie GainBitcoin sięga około ośmiu tysięcy inwestorów. Bhardwaja razem ze swoimi współpracownikami organizowali w drogich hotelach spotkania, podczas których zachęcali kolejnych nieświadomych do inwestycji w wydobycie kryptowalut za pomocą chmury obliczeniowej.

Prezes GainBitcoin posłużył się nawet bollywoodzkimi celebrytami do promocji swojego ebooka zatytułowanego Kryptowaluty dla początkujących. Opisywał on w nim rynek byka z 2017 roku i wskazywał na zalety wykorzystania chmury do wydobywania Bitcoina.

Żerując na naiwności i niewiedzy inwestorów Bhardwaja mógł zgarnąć setki milionów, jeśli nie miliardy dolarów. Zajęte mienie stanowi zaledwie niewielką część pieniędzy utraconych przez czlonków piramidy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here