Naga Marketskubek z parującą kawąBlockchain znajduje coraz to nowsze zastosowania. Tym razem indyjskie ministerstwo handlu i przemysłu (MCI) ogłosiło wdrożenie tej technologii do poprawy łańcucha dostaw kawy. Nowa platforma ma wspomóc integrację rolników z rynkami. To kolejny przypadek wykorzystania łańcucha bloków do celów logistycznych. Technologia ta świetnie się sprawdza w transporcie, pozwala na poprawę wydajności, zmniejszenie kosztów oraz śledzenie zamówień.

Kawa z blockchainem

Coffee Board – wspierana przez rząd organizacja zajmująca się promocją produkcji kawy w Indiach – ogłosiła nową platformę elektroniczną przeznaczoną dla producentów. Ma ona zmniejszyć liczbę pośredników pomiędzy rolnikami a kupującymi.

Platforma ma rzekomo mieć formę aplikacji, której celem będzie poprawa transparentności i śledzenia kawy produkowanej w Indiach „od ziaren do kubka”. W celu implementacji projektu, Coffee Board współpracował z Eka Plus, spółką zajmującą się cyfrowym zarządzaniem surowcami w rolnictwie.

Według indyjskiego czasopisma Business Line, pilot aplikacji zostanie uruchomiony dla ograniczonej liczby rolników w ciągu najbliższych czterech-pięciu miesięcy. Jeżeli testy zakończą się sukcesem, zasięg platformy zostanie rozszerzony na cały kraj. Według autorów artykułu, w Indiach jest ponad 350 tysięcy rolników zajmujących się uprawą kawy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Blockchain w łańcuchu dostaw

Indie już od jakiegoś czasu interesują się łańcuchem bloków. Pół roku temu powstała tutaj specjalna grupa zajmująca się badaniem technologii blockchain. Jej zadaniem jest poszerzenie i ulepszenie sektora online i rynku usług mobilnych. Przewodnicząca komitetu powiedziała, że „skupi się na tworzeniu dialogu między wszystkimi zainteresowanymi stronami”.

W podobny sposób co Coffee Board do tematu technologii podszedł startup Fishcoin. Tutaj z kolei platforma oparta o blockchain ma służyć do łączenia rybaków i hodowców z przetwórcami i hurtownikami. Poprawa łańcucha dostaw owoców morza i ryb pozwoli na zwiększenie efektywności i weryfikacji procesu transportu.

Parę dni temu UPS ogłosił stworzenie platformy, która ma na celu pomóc firmom w listowaniu, sprzedaży i dystrybucji produktów do klientów. Do jej funkcji należy możliwość monitorowania całego łańcucha dostaw od stworzenia listy zakupów do ich dostarczenia. Wrażliwe dane, takie jak stawki i wielkość zamówień, będą dostępne jedynie dla kupującego i sprzedającego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here