Naga MarketsPo oszustwie związanym z Bitconnectem oraz GainBitcoin, niesławnym programem stworzonym przez indyjskiego obywatela Amita Bhardwaj, światło dzienne ujrzał kolejny indyjski przekręt. Tym razem oszuści pokusili się o wykorzystanie danych osób posiadających kredyty, a wszystko odbywało się w formie rozmowy telefonicznej.


Zobacz również: IOTA odnotowuje silny wzrost po ogłoszeniu nowego partnera biznesowego

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejne kryptowalutowe oszustwo w Bombaju

Jak podaje Hindustan Times, fałszywy system został odkryty na przedmieściach Bombaju. Program polegał na wyłudzaniu pieniędzy od obcokrajowców pod pretekstem opóźnienia w spłatach rat oraz zaległego podatku kredytowego.  Sprawcy zmuszali swoje ofiary do opłacenia nieistniejących należności wykorzystując przelewy przez kryptowalutę bitcoin.

Według Atul Kulkarni, zastępcy inspektora policji w oddziale Thane Crime, oszukańcza procedura była przeprowadzana przez siedem osób w wieku od 22 do 42 lat. Wszyscy zostali aresztowani w trakcie nalotu policji na ich główną siedzibę. Sprzęt wykorzystywany do popełnienia przestępstw wraz z komputerami został przejęty przez policję. Nie ustalono jeszcze skali oszustwa.

Zobacz również: Blockchain zastąpi istniejącą technologię – mówi CIO JP Morgan

Podobny przekręt miał miejsce dwa lata temu, również na przedmieściach Bombaju. Wtedy złodzieje podawali się za urzędników Internal Revenue Service i zdołali wprowadzić w błąd ponad 6400 obywateli Stanów Zjednoczonych, a skala oszustwa sięgnęła kilku milionów dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here