Naga MarketsRada Ministrów w Indiach zatwierdziła „Memorandum of Understanding” (MoU) w sprawie badań nad rozproszoną technologią księgową (DLT) – informacje tą podał lokalny dziennik informacyjny ANI.


Porozumienie ma na celu wspieranie lepszego zrozumienia DLT i określenie obszarów, w których można zastosować technologię w celu poprawy efektywności operacyjnej.

Badania będą prowadzone wspólnie przez Export-Import Bank of India (Exim Bank) i banki z innych państw członkowskich związku BRICS: Banco Nacional de Desenvolvimento Economico e Social (BNDES, Brazylia), China Development Bank (CDB), rosyjski Vnesheconombank oraz Bank Rozwoju Afryki Południowej (DBSA).

Szczyt o 4. rewolucji przemysłowej

Tekst MOU został pierwotnie zaproponowany na 10. Międzynarodowym Szczycie BRICS, który odbył się w Johannesburgu, którego głównym tematem było określenie współpracy w zakresie rozwoju gospodarczego “w obliczu czwartej rewolucji przemysłowej”.

Banki zgodziły się wspólnie studiować DLT “w interesie rozwoju gospodarki cyfrowej.” Michaił Polubojarinow, pierwszy zastępca przewodniczącego i członek zarządu Vnesheconombank, powiedział o idei (zgodnie z protokołem ze szczytu):

“Obecna umowa pozwala bankom rozwoju krajów BRICS na zbadanie zastosowań innowacyjnych technologii w finansowaniu infrastruktury i optymalizacji produktów bankowych.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W tym miesiącu indyjskie władze podpisały także MOU z firmami blockchain, aby ostatecznie wdrożyć technologię w aplikacjach państwowych w celu usprawnienia usług rządowych. Celem podobno jest zwiększenie przejrzystości i efektywności usług publicznych świadczonych przez państwo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here