Naga MarketsMinisterstwo finansów Indii w piątek ostrzegło inwestorów przed ryzykiem związanym z handlem kryptowalutami, takimi jak bitcoin, mówiąc, że inwestycje w cyfrowe waluty są podobne do “schematu Ponziego”, czyli piramidy finansowej.


Indyjski rząd ostrzega przed kryptowalutami

Kryptowaluty nie są legalnym środkiem płatniczym i nie mają pozwolenia ani ochrony prawnej w kraju, inwestorzy zajmujący się takimi cyfrowymi walutami robią to “całkowicie na własne ryzyko” – czytamy w oświadczeniu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Istnieje rzeczywiste ryzyko związane z bańkami inwestycyjnymi, które są widoczne w schematach Ponziego, zwykle wysokie zyski wypłacane są z wpłat kolejnych osób w piramidzie. Ministerstwo ostrzegło również, transakcje kryptowalutami najprawdopodobniej będą wykorzystywane do nielegalnych działań, takich jak finansowanie terroru, przemyt, handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy.

Indie obecnie nie mają regulacji dotyczących kryptowalut, są jednak prowadzone rozmowy z rządem i bankiem centralnym na temat sposobu regulowania. “Rząd ma obowiązek stworzenia ram prawnych regulujących kryptowaluty i chroniących prawdziwych inwestorów” – powiedział Pavan Duggal, ekspert ds. cybernetyki

Piramida finansowaCyfrowe waluty są bardzo popularne w całej Azji, a wielu inwestorów detalicznych rezygnuje z pracy na etacie aby oddać się spekulacji. Według szacunków Japonia i Korea Południowa stanowią niemal połowę globalnego obrotu.

Największa bańka od czasów tulipomanii?

W momencie gdy rynek kryptowalut wspina się praktycznie każdego dnia na nowe historyczne szczyty, analitycy Convoy Investments zaprezentowali wykres, który ma potwierdzać, że Bitcoin oficjalnie stał się największą bańką we współczesnej historii, pokonując tulipomanię z XVII wieku.

Howard Wang będący współzałożycielem Convoy informuje, że cena BTC w tym roku wzrastała już 17-krotnie, w przeciągu ostatnich trzech lat natomiast 64-krotnie pomnażała swoją wartość, oficjalnie pokonując więc bańkę na holenderskim rynku tulipanów z 1634-1637 roku:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin jest uziemiony
Następny artykułPolski rząd przespał MiFID II. Prowizorka na polskim rynku inwestycyjnym?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here