Naga MarketsIndie ponownie myślą o zakazie bitcoina i kryptowalutPojawiają się doniesienia, że rząd Indii może ponownie rozważyć swoje stanowisko w sprawie wdrożenia zakazu kryptowalut, tworząc nowy panel regulacyjny. Economic Times w środę cytuje trzy źródła wtajemniczone w dyskusję na temat utworzenia nowej grupy eksperckiej w celu uregulowania handlu kryptowalutami w Indiach. Obok najnowszego ostrzeżenia Chin dotyczącego cyfrowych aktywów buduje to presję regulacyjną na BTC wywołując dynamiczne spadki cyfrowej waluty.

  • W 2019 roku przygotowano projekt ustawy, który miał w Indiach całkowicie zakazać kryptowalut
  • Obecnie rząd nadal myśli o ich ograniczeniu, nie chce jednak wprowadzać całkowitej blokady perspektywicznego rynku
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kryptowaluty w Indiach: co dalej?

Ruch ten pojawia się w obliczu rosnącego poparcia dla obalenia zaleceń komisji kierowanej przez byłego sekretarza finansów Subhasha Garg aw 2019 r. dla całkowitego zakazu aktywów kryptowalutowych. Jak twierdzą bowiem eksperci ustalenia sprzed 2 lat są już po prostu nieaktualne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Raport cytował anonimowego urzędnika z wiedzą w tej sprawie, który stwierdził: “W rządzie istnieje pogląd, że zalecenia Subhasha Garga są przestarzałe i potrzebne jest świeże spojrzenie na wykorzystanie kryptowalut, a nie całkowity zakaz”.

Nowy panel ekspercki może zostać wykorzystany do zbadania wykorzystania blockchain w ulepszeniu technologii i zasugerowania sposobów regulowania aktywów kryptowalutowych oddzielnie od walut fia. Może również ściśle współpracować z Bankiem Rezerw Indii (RBI) nad każdym proponowanym projektem cyfrowej rupii.

Minister ds. finansów i spraw korporacyjnych, Anurag Thakur, może być brany pod uwagę, aby dołączyć do nowej komisji, zgodnie z raportem. Thakur i minister finansów Nirmala Sitharaman stwierdzili wcześniej, że rząd wolałby przyjąć skalibrowane podejście do regulacji dla aktywów kryptowalutowych, a nie nakładać jawny zakaz.

RBI zakazał wszystkim bankom zezwalania klientom na handel kryptowalutami w 2018 roku, jednak zostało to obalone przez Sąd Najwyższy w lutym 2020 roku w następstwie petycji złożonej przez indyjskich przedsiębiorców fintech i ekspertów.

Pojawiło się wiele doniesień, że ogólny zakaz zostanie ponownie nałożony, a anonimowe źródło podające się za wysokiego rangą urzędnika indyjskiego ministerstwa finansów twierdziło tak wcześniej w tym roku.

The Cryptocurrency and Regulation of Official Digital Currency Bill 2021 miał być poruszony w parlamencie w marcu, ale został odroczony z powodów, które nie zostały podane do publicznej wiadomości, dodał raport Economic Times.

invest

Oczekuje się, że Sitharaman zostanie poinformowana przez swój zespół jeszcze w tym miesiącu o bieżących wydarzeniach w przestrzeni kryptowalutowej, a oddech został ponownie wstrzymany w indyjskich kręgach przemysłu kryptowalutowego. W ostatnich miesiącach nastąpił ogromny impet na giełdach kryptowalutowych i trwały popyt detaliczny w Indiach, pomimo wszechobecnych obaw regulacyjnych.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułInPost: Liczba Paczkomatów na koniec br.: 18,25-19 tys., capex: 865-920 mln zł
Następny artykułFitch podtrzymał rating A- Banku Handlowego, perspektywa stabilna
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here