Naga MarketsZałamanie na rynku kryptowalut nie przeszkadza indyjskiemu bankowi centralnemu myśleć nad wprowadzeniem własnej kryptowaluty. Bank Indii zorganizował panel badaczy mający na celu zbadanie celowości i opłacalności stworzenia cyfrowej waluty, raport ma zostać ukończony do końca czerwca.

Z drugiej strony nie przeszkodziło to zakazać bankom i innym instytucjom finansowym dostarczania usług osobom posiadającym kryptowaluty. „Regulowane podmioty, które prowadzą działalność związaną z kryptowalutami, powinny zakończyć ją w określonym czasie. Dokładne szczegóły zostaną opublikowane w osobnym oświadczeniu, które ukaże się w ciągu najbliższego tygodnia” – możemy przeczytać na stronie RBI.

Indie uważają kryptowaluty za nielegalne, ponieważ mogą być one kanałem do prania pieniędzy oraz finansowania działań terrorystycznych. Mimo to kryptowaluty są określane rewolucyjnym narzędziem dla banków centralnych, jednak zdecydowanie zbyt ryzykowne jest wykorzystanie ich przez zwykłych obywateli.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here