Naga MarketsFlaga IndiiIndie: Reserve Bank of India (RBI) przekazał teraz, że podmioty regulowane przez niego nie mogą oferować “aktywów kryptograficznych” na terenie jego kraju, ale nie jest to równoznaczne z ogólnym zakazem aktywów cyfrowych.

W artykule z 21 stycznia „The Economic Times” z Indii zacytowano dokument, który RBI przedłożyło sądowi najwyższemu we wrześniu, w którym napisano:

„Po pierwsze, RBI nie zabroniło VC (wirtualnych walut) w naszym kraju. RBI nakazało podmiotom przez niego regulowanym, aby nie świadczyły usług na rzecz osób lub podmiotów zajmujących się lub rozliczających VC.”

Indie: uwaga na kryptowaluty

W ramach wcześniejszych działań, bank centralny Indii wydał w kwietniu 2018 r. swoje oświadczenie, ograniczając tym samym pole działania wszystkim osobom uczestniczącym w obrocie kryptowalutami i działającym na tym rynku. Napisano w nim:

„Ze względu na związane z tym ryzyko postanowiono, że ze skutkiem natychmiastowym podmioty regulowane przez RBI nie będą zajmować się ani świadczyć usług na rzecz osób fizycznych lub podmiotów gospodarczych zajmujących się lub rozliczających VC.”

Po oświadczeniu RBI, Internet and Mobile Association of India (IAMAI), organizacja non-profit zajmująca się cyfrowym rynkiem w kraju, wystąpiła latem 2018 r. z wnioskiem o uchylenie rozporządzenia w sprawie kryptografii. Na razie bez skutku.

Niepewność regulacyjna

Rynek w Indiach nie może się rozwinąć właśnie przez niepewność regulacyjną. Do tego co jakiś czas media piszą o planach zakazu kryptowalut na terenie kraju. W zeszłym roku sugerowano nawet, że za posiadanie cyfrowych walut będzie tam groziło kilkoma latami odsiadki. Dotąd wszystkie takie pogłoski okazywały się jednak fake newsami. Nie zmienia to jednakże przykrego faktu, że przez takie działania władze oraz obywatele Indii nie skorzystają z możliwości, jaki dałaby im czwarta rewolucja przemysłowa.

Indyjskie giełdy kryptowalut są od wielu miesięcy odcinane od usług bankowych, co utrudnia im działania, zaś klientom zakup cyfrowych walut. Władze uważają chyba cyfrowe waluty za zagrożenie dla krajowej waluty. Kraj od dawna ma też problemy gospodarcze.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here