Naga MarketsFlaga IndiiIndie planują wprowadzenie nowego prawa zakazującego handlu kryptowalutami, co będzie silnym krokiem w tył w porównaniu do innych gospodarek azjatyckich, które zdecydowały się na regulacje tego wciąż nowego rynku. Oczekuje się, że projekt ustawy zostanie wkrótce przedyskutowany przez rząd federalny, zanim zostanie wysłany do parlamentu, poinformowała agencja prasowa Bloomberga powołując się na anonimowe źródła.

  • Rząd federalny będzie chciał rozwijać blockchain, technologię leżącą u podstaw cyfrowych walut, ale nie jest zainteresowany handlem samymi kryptowalutami
  • Zdaniem ekspertów dla Indii może to być strzał w stopę, gdyż lokalny rynek kryptowalutowy warty jest miliardy dolarów
  • Azja, w odróżnieniu od Europy, coraz częściej wprowadza wyraźne regulacje rynku cyfrowych aktywów

Bitcoin w Indiach to rynek warty 3 miliardy dolarów

W 2018 roku indyjski bank centralny zakazał transakcji kryptograficznych po serii oszustw w miesiącach następujących po nagłej decyzji premiera Narendry Moda o zakazie stosowania 80% krajowej waluty. We wrześniu giełdy kryptowalutowe zareagowały pozwem do Sądu Najwyższego, a w marcu 2020 r. wygrały odwołanie.

Wygrana w sądzie spowodowała prawie pięciokrotny wzrost obrotów w ciągu zaledwie dwóch miesięcy od marca, według TechSci Research. Rozbudziło to jednak rządowe obawy, ponieważ więcej Hindusów ryzykuje oszczędności swojego życia w związku z utratą miejsc pracy i spowolnieniem gospodarczym pogłębionym przez pandemię koronawirusa.

Giełda kryptowalutowa Paxful odnotowała 883% wzrostu od stycznia do maja 2020 roku z około 2,2 mln dolarów do 22,1 mln dolarów. WazirX, wywodzący się z Bombaju portal wymiany cyfrowych aktywów rósł o 400% w marcu 2020 r. i o 270% w kwietniu 2020 r. w stosunku miesiąc do miesiąca, według TechSci.

Zobacz również: Blockchain w Indiach: władze stanu Telangana chcą głosować na pomocą nowej technologii

Regulacja handlu kryptowalutowego

Decyzja Indii będzie miała kluczowe znaczenie, ponieważ coraz więcej krajów azjatyckich rozważa za i przeciw związane z legislacją rynku cyfrowych aktywów. Chiny, które w 2017 r. zakazały ofert ICO, niedawno zezwoliły na handel Bitcoinami jako wirtualną własnością. Kraj Środka również wprowadzenie własnej waluty cyfrowej w banku centralnym. Zarówno Singapur, jak i Korea Południowa regulują już transakcje kryptograficzne.

Indyjski think-tank rządu federalnego, Niti Aayog, bada możliwości wykorzystania sieci blockchain – struktury, która publicznie przechowuje zapisy transakcji lub bloki w kilku połączonych w sieć bazach danych – taka sieć może znaleźć zastosowanie nie tylko w przypadku handlu kryptowalutowego, ale również w szeregu innych gałęzi gospodarki.

Odnowiony zakaz handlu może mieć wpływ na ponad 1,7 miliona Hindusów handlujących cyfrowymi aktywami oraz na rosnącą liczbę firm tworzących platformy do handlu, jak wynika z najnowszych danych.

Wpłynie to również na firmy takie jak CoinSwitch z siedzibą w Singapurze, który zyskały 200 tys. użytkowników po rozpoczęciu działalności w Indiach w czerwcu, a według dyrektora generalnego Ashisha Singhala, spółka odnotowała wolumen około 200-300 milionów dolarów. Około połowa użytkowników wspieranej przez Sequoia platformy CoinSwitch Kuber, która umożliwia zakupy wirtualnej waluty w rupiach indyjskich, ma mniej niż 25 lat.

Singal powiedział, że należące do państwa banki są niechętne do współpracy z firmami z powodu braku jasnych regulacji. A ponieważ nie ma prawnej ścieżki, zwiększa się ryzyko przyciągnięcia nieuczciwych podmiotów próbujących oszukać inwestorów.

Zamiast zakazu, Indie potrzebują ram regulacyjnych w celu ochrony nieświadomych konsumentów detalicznych, aby zapewnić odpowiedni nadzór rządowy nad firmami prowadzącymi działalność w kryptowalutach – powiedział Sanjay Khan, partner, Khaitan & Co, prawnik z New Delhi. – Indie mogą faktycznie skorzystać na takiej regulacji, aby przyciągnąć inwestorów i przedsiębiorstwa z branży kryptowalutowej – dodał.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułErbud ma umowę na budynek w Warszawie za 48,9 mln zł netto
Następny artykułCI Games rozpoczyna kampanię marketingową gry Sniper Ghost Warrior Contracts 2
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here