Naga MarketsPo tym, jak ogólnokrajowe badanie przeprowadzone przez departament ds. podatku dochodowego wykazało, że w ciągu 17 miesięcy zastało przeprowadzone ponad siedemdziesiąt miliardów transakcji krytpowalutowych, Indie wysłały zawiadomienia podatkowe do dziesiątek tysięcy osób zajmujących się handlem walutami cyfrowymi.


Jak donosi Agencja prasowa Reuters po zebraniu danych z dziewięciu giełd w Bombaju, Delhi, Bangalore i Pune okazało się, że zaawansowani technicznie młodzi ludzie, deweloperzy i jubilerzy należą do tych, którzy zainwestowali w Bitcoin i inne wirtualne waluty.

Bitcoin zostanie uregulowany podczas szczytu G20?

Rządy na całym świecie zmagają się z zasadami regulowania handlu kryptowalutami, a politycy mają przedyskutować tę sprawę na szczycie G20 w Argentynie w marcu. Jak informowaliśmy już wczoraj, administracja Francji oraz Niemiec chce wówczas przedstawić wspólną propozycję regulacji Bitcoina oraz całego rynku kryptowalutowego.

200 tys. nowych inwestorów tygodniowo

Rząd Indii wielokrotnie ostrzegał przed cyfrowymi inwestycjami, mówiąc, że są one podobne do “piramid finansowych”, oferujących inwestorom niezwykle wysokie zyski w krótkim czasie. Mimo to nie zdecydowano się na wprowadzenie regulacji i zakazu handlu kryptowalutami. Szacuje się, że tylko w Indiach każdego miesiąca przybywa ok. 200 000 nowych inwestorów kryptowalutowych.

Kryptowalutowe zeznania podatkowe

B.R. Balakrishnan, dyrektor generalny dochodzeń w departamencie podatku dochodowego w południowym stanie Karnataka powiedział, że po sondażu przesłano zawiadomienia, aby ocenić skalę handlu wirtualnymi walutami.

Dział podatkowy poprosił osoby handlujące bitcoinem i innymi wirtualnymi walutami, takimi jak ethereum i ripple, aby zapłacić podatek od zysków kapitałowych. Poprosili również o szczegóły dotyczące ich całkowitego stanu posiadania i źródła funduszy w zestawieniu podatkowym.

“Odkryliśmy, że inwestorzy nie odzwierciedlają stanu posiadanych kryptowalut w swoich zeznaniach podatkowych, a w wielu przypadkach inwestycja nie została zaksięgowana” – powiedział Balakrishnan.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

REGULACJA

Indyjski minister finansów powiedział, że komitet federalny zastanawia się nad możliwością nałożenia ograniczeń na wirtualne waluty i że ostatecznie parlament będzie musiał uchwalić te regulacje.

Przedstawiciele Zebpay, wiodącej indyjskiej giełdy bitcoinów mówią, że branża rośnie każdego miesiąca o blisko 200 000 użytkowników, a ich obroty szacowane są na około 20 miliardów rupii indyjskich (315 milionów dolarów). “Wielu naszych klientów traktuje cyfrową walutę jak złoto” – powiedział współzałożyciel Zebpay, Saurabh Agarwal.

Aman Kalra, szef marketingu Coinsecure, giełdy bitcoinów w New Delhi, powiedział, że za pośrednictwem ich platformy wymienia się ponad 150 bitcoinów tygodniowo. Firma ma 100 000 zarejestrowanych użytkowników i uruchamia obecnie platformę sprzedaży ethereum i innych walut cyfrowych. “Nie sądzę, aby ktokolwiek w rządzie uważał naszą firmę za piramidę finansową, nie robimy niczego nielegalnego” – powiedziała Kalra.

Inspektorzy podatkowi twierdzili, że szukali pomocy ekspertów od technologii blockchain. W niektórych przypadkach sami wykonywali oni transakcje na rynku kryptowalut, aby zidentyfikować luki po tym, jak odkryli, że inwestorzy stracili miliardy dolarów za pośrednictwem nieuregulowanych giełd.

Największym zmartwieniem ministerstwa finansów jest to, jak chronić inwestorów handlujących na giełdach zarejestrowanych poza Indiami. “Już setki inwestorów poszły na policję i sądy z reklamacjami transakcji w wirtualnych walutach, które okazały się nieuczciwe” – powiedział Pavan Duggal, prawnik Sądu Najwyższego specjalizujący się w cyberprzestępczości. “Biorąc pod uwagę kryptowaluty, które mają zostać zalegalizowane, rząd musi rozważyć przyznanie ograniczonej legalności przy jednoczesnym zapewnieniu, że nie są one wykorzystywane do przestępstw kryptograficznych” – dodał.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPiątkowy przegląd rynków – koniec QE jeszcze w tym roku?
Następny artykułTom Lee: Bitcoin po $125 tysięcy do 2022
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here