TMS


flaga indiiInternetowe i Mobilne Stowarzyszenie Indii (IAMAI) tworzy specjalną grupę fokusową do badania różnego typu sieci blockchain. Informację podał dziennik ekonomiczny Indian Times 15 października. 


Zadaniem zespołu IAMAI ma być “poszerzenie i ulepszenie” sektora online i rynku usług mobilnych. “Komitet Blockchain” ma zaś pomóc “zidentyfikować szanse i wyzwania” oraz nawiązać współpracę z rządem i startupami w celu opracowania koncepcji ekosystemu blockchain.

Komentując nowe plany stowarzyszenia, Tina Singh, przewodnicząca nowoutworzonego Komitetu Blockchain, powiedziała, że ​​sieć bloków jest “niewątpliwie technologią przyszłości”. Zauważyła też:

“Komitet Blockchain IAMAI skupi się na tworzeniu dialogu między wszystkimi zainteresowanymi stronami; werbuj i twórz treści, aby wspierać rozwój umiejętności i zmierzaj do tworzenia gospodarki partycypacyjnej z wykorzystaniem blockchain.” 

Członkami komitetu są m.in. przedstawiciele ważnej giełda kryptowalutowej, ZebPay. Oprócz tego znajdują się w nim pracownicy MasterCard, Microsoft i IBM.

Czas próby

Co ciekawe, działania te zbiegają się z ciężkim okresem dla rynku kryptowalut w Indiach. Władze podchodzą do samych walut cyfrowych z pewną dozą nieufności. Początkiem roku fiskus szczególnie interesował się też krypto-inwestorami. Jednocześnie rządzący wyrażają zainteresowanie samą technologią i narodowymi kryptowalutami. W tej ostatniej kwestii Bank Indii zorganizował nawet panel badawczy mający na celu sprawdzenie celowości i opłacalności stworzenia tego typu cyfrowej waluty.

We wrześniu Rada Ministrów w Indiach zatwierdziła „Memorandum of Understanding” (MoU) w sprawie badań nad rozproszoną technologią księgową (DLT). Porozumienie to ma na celu wspieranie lepszego zrozumienia nowych technologii i określenie obszarów, w których można je zastosować w celu poprawy efektywności operacyjnej.

 

Problemy rynku

Indie stykają się jednak z ciemnymi stronami rynku  kryptowalut. Choćby w kwietniu tego roku rozpoczęło się śledztwo w sprawie GainBitcoin. Wymiar sprawiedliwości informował m.in. o zajęciu nieruchomości oraz kont bankowych należących do pomysłodawcy tej piramidy – Amita Bhardwaja. Zgodnie z szacunkami GainBitcoin warte jest już ponad $5,26 mld.

Ostatnio popularne było także wyłudzanie pieniędzy przez telefon za pomocą przelewów opartych na walutach cyfrowych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here