Naga MarketsGiełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Fundacja GPW oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, współpracujący z Kołem Naukowym Rynku Kapitałowego „Index”, zapraszają studentów z całej Polski do udziału w IV edycji konkursu inwestycyjnego. Index Investment Challenge (IIC) to największa inwestycyjna gra giełdowa dla studentów, dzięki której możesz pogłębić wiedzę na temat finansów i ekonomii bez ponoszenia ryzyka. Comparic.pl znalazł się w gronie partnerów wydarzenia.

W skrócie:

  • Trwa rejestracja do konkursu inwestycyjnego Index Investment Challenge dla studentów.
  • Gra będzie się toczyć na platformie GPWtr@der, która obrazuje rynek giełdowy i pozwala na symulowane inwestycje w instrumenty finansowe
  • Na zwycięzcę – najlepszego inwestora – czeka nagroda główna w wysokości 7 tys. zł

Na czym polega IIC?

– Poprzez Grę, pokazujemy w jaki sposób, działa rynek kapitałowy, a w szczególności Giełda Papierów Wartościowych oraz jakie są jego mechanizmy. Dla tych, którzy teorię już mają za sobą, jest to świetna okazja, by sprawdzić swoje umiejętności inwestycyjne, biorąc udział w konkursie, bez ponoszenia ryzyka. Jestem przekonana, że inicjatywa spotka się z dużym zainteresowaniem studentów – mówi Anna Salamończyk-Mochel, prezes Fundacji GPW.

Internetowa Gra inwestycyjna dla studentów będzie odbywała się na platformie GPWtr@der. Każdy uczestnik będzie dysponować jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. W pierwszych czterech tygodniach rozgrywek uczestnicy będą mogli inwestować w akcje spółek wchodzących w dniu rozpoczęcia Gry w skład indeksów WIG20 i mWIG40 oraz w ETF-y. W dalszej części konkursu uczestnicy będą mogli lokować wirtualne środki również w kontrakty terminowe notowane na GPW. Zarówno inwestowane pieniądze, jak i zawierane transakcje są wirtualne, ale na podstawie transakcji zawartych na realnym rynku.

Dla kogo jest IIC?

W IIC mogą wziąć udział osoby w wieku 19-26 lat, które studiują na dowolnej uczelni w Polsce, niezależnie od kierunku studiów. Gra jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych, także dla tych, którzy wcześniej nie mieli okazji zapoznać się z zasadami działania rynku kapitałowego i giełdy.

7 tys. zł oraz staż na GPW dla najlepszego inwestora

Nagrodzonych zostanie 10 pierwszych uczestników, którzy uzyskają najwyższe wartości portfela inwestycyjnego w momencie zamknięcia Gry. Zwycięzca otrzyma 7 tys. zł oraz płatny staż na GPW. Nagrody otrzymają również 4 uczestnicy, którzy uzyskają najwyższe wartości portfela inwestycyjnego na koniec każdej dwutygodniowej rozgrywki. Ponadto, nagrodzone zostanie koło naukowe, którego członkowie osiągną najwyższą zagregowaną stopę zwrotu. Łączna pula nagród wyniesie ok. 25 tys. zł, w tym płatne staże na GPW, a także vouchery dla najlepszego Koła Naukowego uprawniające do bezpłatnego udziału w kursach Szkoły Giełdowej.

Jak się zarejestrować?

Aby zgłosić się do konkursu należy w nieprzekraczalnym terminie do 1 marca 2020 r. wypełnić formularze rejestracyjne znajdujące się na stronie iichallenge.gpw.pl. Konkurs rozpoczyna się tygodniową rozgrzewką (gra testowa), a potem czas na wirtualne inwestowanie i prawdziwą rywalizację. Wcześniej należy zapoznać się z regulaminem dostępnym na iichallenge.gpw.pl.

Harmonogram projektu

  • 17 lutego – 1 marca 2020 r. – gra testowa
  • 2 marca – 30 kwietnia – gra inwestycyjna
  • 2 – 15 marca 2020 r. – rozgrywka 1
  • 16 – 29 marca 2020 r. – rozgrywka 2
  • 30 marca – 12 kwietnia 2020 r. – rozgrywka 3
  • 13 – 30 kwietnia 2020 r. – rozgrywka 4
  • 15 maja 2020 r. – Gala finałowa w Sali Notowań GPW

Szczegółowe harmonogramy na www.iichallenge.gpw.pl

Organizatorem konkursu jest Fundacja GPW oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.
Partnerem Strategicznym projektu jest PKN ORLEN.  Partnerem Technologicznym- Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Pomysł na zorganizowanie tej inicjatywy pochodzi z Koła Naukowego „Index”, które działa przy UE w Krakowie i jest współorganizatorem przedsięwzięcia.. Partnerami konkursu są: Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska oraz Beta Securities Poland S.A. Honorowy patronat nad projektem objęło: Ministerstwo Finansów, CFA Society Poland, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, IZFiA, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz Fundacja im. Lesława Pagi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here