Naga Marketsenglish-newspaperPopołudniowy przegląd newsowy to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


  • Kolejny dzień wyprzedaży w Chinach. Dzisiejsza sesja w Szanghaju była wyjątkowo burzliwa, indeks ostatecznie zamknął się na minusie z wynikiem -1,3%. Chińska giełda otworzyła się z dużym plusem, po czym pod koniec sesji skurczyła się o ponad 4%. Przez chwilę pojawiły się pogłoski o możliwej interwencji rządu w Pekinie, jednak okazały się one nieprawdziwe, co jeszcze bardziej pogłębiło spadki.
szanghai
Dzisiejszy spadek indeksu
  • Schlumberger kupuje Camerona. Reuters donosi, że Cameron ma zostać kupiony za kwotę 14,8 mld USD. Obydwie firmy związane są z rynkiem paliwowym. Udziałowcy Camerona otrzymają za każdą akcję 66,36 USD – 14,44 USD w gotówce i 0,716 akcji Schlumbergera. Cena ta jest większa o 56,3% od wtorkowej ceny zamknięcia.
schlumberger
Sytuacja spółki na przestrzeni ostatniego tygodnia
  • Transocean chce wstrzymać wypłatę dywidendy. Firma zajmująca się odwiertami szuka zgody wśród udziałowców na zatrzymanie wypłaty dywidendy. Jeszcze w lutym wypłata dywidendy została pomniejszona o 80% do poziomu 0,15 USD za akcję. Decyzje te są oczywiście rezultatem spadku cen ropy i drastycznie niższych przychodów firmy.
transocean
Dziś możemy spodziewać się dużego spadku ceny akcji
  • Oshkosh otrzymał duży wojskowy kontrakt. Amerykańska armia podpisała ośmioletni kontrakt na dostawę ciężarówek opancerzonych na łączną kwotę do 30 mld USD. Łączną liczba pojazdów wielofunkcyjnych dostarczonych amerykańskiej armii może sięgnąć nawet 50 000. Pierwsza dostawa pojazdów została zaplanowana na rok 2017.
oshkosh
Oshkosh po ogłoszeniu wygrania kontraktu


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here