Naga Markets

Czwartkowa sesja zapisała się jako istotna nie tylko ze względu na ważne dane, z jakimi zapoznali się inwestorzy, ale również przez śmierć Królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II. Królowa zmarła w wieku 96 lat. Tymczasem amerykańskie indeksy giełdowe odnotowały zyski, choć nie należały one do największych. Najbardziej zyskiwał tego dnia indeks S&P 500 z wynikiem 0,66%.

  • W czwartek główne indeksy z USA odnotowały niewielkie zyski
  • W tym dniu inwestorzy poznali istotne dane z USA oraz UE
  • Banki centralne wypowiadały się na temat dalszego kreowania polityki monetarnej
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Indeksy z USA odnotowują niewielkie zyski

Przedostatnia sesja handlowa na Wall Street stała pod znakiem niewielkich zysków głównych indeksów tamtejszego parkietu. Rynki w USA zamknęły się wyżej po dosyć energicznej sesji, która obejmowała również momenty spadków po komentarzach przewodniczącego Rezerwy Federalnej Jerome Powella.Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell przekonywał, że Stany Zjednoczone nie zarejestrowałyby rekordowych odczytów inflacji bez pandemii koronawirusa, która upośledziła łańcuchy dostaw na całym świecie i spowodowała szersze problemy logistyczne. Powell zaznaczył również, że dla Fedu kluczowe jest zapewnienie, że oczekiwania inflacyjne są zakotwiczone, co oznacza, że są ustawione na docelowym poziomie 2%. Popyt na rynku pracy pozostaje bardzo silny, podkreślił na 40. dorocznej konferencji monetarnej Instytutu Cato, mówiąc, że gospodarka amerykańska prawdopodobnie doświadczy okresu wzrostu poniżej trendu.

wykres Kurs indeksu Dow Jones 09.09.2022
Kurs indeksu Dow Jones 09.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Tego dnia również Europejski Bank Centralny (EBC) ogłosił, że podniesie kluczowe stopy procentowe o 75 punktów bazowych (pb), po lipcowej podwyżce o 50 pb. Stopa procentowa głównych operacji refinansowych oraz oprocentowanie kredytu w banku centralnym i depozytu w banku centralnym zostaną podniesione odpowiednio do 1,25%, 1,50% i 0,75% od 14 września.

Jako dodatkowy aspekt, będący ponurą informacją dla Brytyjczyków, brytyjskie media poinformowały, że  Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II zmarła w czwartek w wieku 96 lat. Królowa Elżbieta II wstąpiła na tron po śmierci ojca w 1952 roku i rządziła krajem przez rekordowe 70 lat, o sześć więcej niż królowa Wiktoria, która do 2015 roku była najdłużej panującym brytyjskim monarchą. Jej następcą będzie jej syn Karol, który ma być znany jako król Karol III.

Finalnie indeks Dow Jones wzrósł o 0,61% a technologiczny Nasdaq 100 zyskał 0,50%. W tym samym czasie indeks S&P 500 zamknął się na zielono o 0,66%.

XTB

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here