Naga Marketsbyk i niedźwiedź na rynkuŚrodowy poranek przynosi kolejną przecenę na rynkach akcji i rynku ropy naftowej – surowiec testował dziś poziomy poniżej $20 za baryłkę. Co możemy z tego odczytać i jak wyglądają sentymenty rynkowe na poszczególnych aktywach? Na łamach programu „Puls rynku” w Comparic24.TV Adam Rak rozmawiał z Maciejem Leściorzem z CMC Markets. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości gospodarczych z Polski, Europy i świata. Sprawdź bieżące wydarzenia w świecie finansów!


Dolar w górę, indeksy w dół. Ropa odbija od minimów?

Pomimo spadków cen nastawienie rynkowe wobec WTI pozostaje nad wyraz bycze. Z kolei indeksy giełdowe rozpoczęły nowy kwartał od spadków. Czy to już powrót do głównego trendu na rynku akcji?

Sentymenty negatywne utrzymują się już od dłuższego czasu na rynku. Trudno oczekiwać, iż zmienią się na stałe w tak krótkim czasie. Cały czas rośnie spowolnienie gospodarcze wynikające z zagrożenia koronawirusa. Obawy o dalsze perspektywy dla rynku również pozostają na wysokim poziomie – oznajmił Maciej Leściorz.

W ocenie analityka bezprecedensowe działania Fedu i innych banków centralnych pozwoliły w ostatnich czasie złapać oddech rynkom akcji. Z kolei patrząc przez pryzmat sentymentu klientów CMC Markets 64% klientów posiada pozycje krótkie na indeksach. Tymczasem dolar pozostaje liderem wzrostów w grupie G10. Czy to nie powinno dziwić po ostatnich działaniach Rezerwy Federalnej?

W tym momencie polityka monetarna schodzi na drugi plan. Ważniejsza jest pozycja dolara jako waluty rezerwowej. Bardzo duży popyt się utrzymuje, co niemal zniszczyło rynkową płynność. Wzrosty na USD są większe niż na powszechnie bezpiecznych walutach tj. jen czy frank. Oczekiwania na dalszą aprecjację dolara pozostają wyjątkowo wysokie – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here