Naga MarketsAmerykańskie CPI kluczowymi danymi dnia. Akcje odczuwają presjęJednymi z ważniejszych danych tego dnia zdecydowanie będą dane z godziny 14:30, podczas których dowiemy się o aktualnym bazowy wskaźniku cen dóbr konsumpcyjnych (CPI) z USA. W tym momencie widać już presję na głównych rynkach przed poznaniem danych – indeksy odbijają po nocnych spadkach, jednak nie na tyle, aby móc powiedzieć o istotniejszych odbiciach. Czego możemy oczekiwać po dzisiejszych danych?

  • Podczas nocnej sesji rynki spadały – odczuwając dalszą presję na dane
  • Dziś po godzinie 14:30 poznamy je i dowiemy się jaka jest kondycja cen dóbr w USA
  • Rentowność obligacji skarbowych pozostała na niezmienionym poziomie
  • Inwestorzy oczekują na dane o inflacji i sprzedaży długu publicznego w USA

Oczekiwanie na istotne dane podczas środowej sesji handlowej

Podczas dzisiejszej sesji handlowej obserwatorzy rynkowi oraz inwestorzy oczekiwać będą głownie godziny 14:30, gdzie poznamy istotniejsze informacje na rynek Stanów Zjednoczonych. Indeksy główne w nocy odnotowały mocniejsze spadki a początek sesji europejskiej póki co nie zapowiada się szczególnie silnie. S&P500 odbija od ważniejszego wsparcia czekając na dalszy rozwój sytuacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem jak dotąd rentowność obligacji skarbowych pozostała na niezmienionym poziomie, jednak dolar amerykański wzrósł wybraniając się przed ostatnimi spadkami. Inwestorzy oczekują na głównie dane o inflacji i sprzedaży długu publicznego w USA. Według wstępnych szacunków inflacja cen konsumpcyjnych powinna przyspieszyć, a porównanie rok do roku powinno zostać wzmocnione przez szok związany z wyłączeniem Covid-19 w 2020 roku.

wykres Kurs S&P500 H4 11.05.2021
Kurs S&P500 H4 11.05.2021

Tymczasem pytanie jakie odbija się obecnie echem na rykach brzmi czy presja cenowa będzie wystarczająco trwała, by zmusić Rezerwę Federalną do zacieśnienia polityki wcześniej, niż sugerują to obecne wytyczne. Faktem jest, że obfite bodźce napędzały ostatnimi czasy rajd na światowych rynkach akcji, wzbudzając obawy, że wyceny stały się drogie – co skłania do powyższego pytania.

Urzędnicy Fed powiedzieli podczas ostatnich spotkań, że gospodarka amerykańska jest na drodze do ożywienia, ale wciąż stoi w obliczu ryzyka i jest zdecydowanie za wcześnie, aby dyskutować o wycofaniu wsparcia monetarnego. Wobec niepewności rynki ostatnio mocno odczuły presję spadkową. Inwestorów wystraszyły problemy z dostawami półprzewodników i obawy o inflację wywołaną towarami.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow j | ranking kryptowalut | gielda forum | biomed giełda | jsw opinie |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here